Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 19, 2019

У Житомирі відкрили пам’ятник Олегові Ольжичу

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

У Житомирі відкрили пам’ятник Олегові Ольжичу

У Житомирі відкрили пам’ятник Олегові Ольжичу, визначному діячеві ОУН, поету і вченому. «Великий син української нації повернувся в Україну. Повернувся як герой. Але це пам’ятник не лише поету. Це пам’ять про всіх, хто у складі Похідних груп ОУН на чолі з Ольжичем у 1941-1942 рр. віддали своє життя за незалежність і соборність України», — зазначив Богдан Червак, голова ОУН.
Перед відкриттям пам’ятника у Житомирському державному університеті ім. Франка відбулася Всеукраїнська науково-теоретична конференція, присвячена Олегові Ольжичу «Я камінь із Божої пращі». «Олег Ольжич — не просто поет серед десятків і сотень інших поетів своєї доби. Він — борець-ідеаліст, котрий прагнув до побудови великої та національної України. Саме тому він долучився до лав ОУН і став одним із її чільних діячів. Він пропагував ідею націоналістичної культури і вбачав у ній один із основних чинників перетворення безликої маси в націю. Його філософія творчості залишається актуальною й дотепер.
У сучасному світі ми постали перед загрозою руйнівної лібералістичної ідеології, яка має на меті зруйнувати мораль і систему цінностей. Її аґресивно насаджують у всіх царинах життя. І це відбувається насамперед через культуру. На противагу лібералізму маємо протиставити націоналізм, який передбачає побудову могутньої держави, про яку колись писав Ольжич:
Над диким простором Карпати — Памір,
Дзвінка і сліпуча, як слава,
Напруженим луком на цоколі гір
Ясніє Залізна Держава.
Саме націоналістична культура має виховувати покоління будівничих Залізної Української Держави!» — зазначив під час виступу на конференції Олег Тягнибок, очільник Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...