Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

У США помер народжений в Україні поет Наум Коржавін

Автор:

|

Червень 28, 2018

|

Рубрика:

У США помер народжений в Україні поет Наум Коржавін

На 93-му році життя 22 червня у США помер поет, перекладач і драматург Наум Коржавін. Наум Мандель (таке його справжнє ім’я) народився 14 жовтня 1925-го в Києві. 1945 року вступив до Літературного інституту.
Наприкінці 1947-го чоловіка заарештували. Був засуджений до заслання як «соціально небезпечний елемент, висланий до Сибіру. У 1951-1954 рр. відбував заслання в Караганді (Казахстан). 1956-го був реабілітований. Поновився в Літературному інституті.
Крім офіційних публікацій, вірші Коржавіна поширювалися в самвидаві. У другій половині 1960-х він виступав на захист «в’язнів совісті». Це призвело до заборони на публікацію його творів. 1973 року після допиту в прокуратурі поет подав заяву на виїзд із країни, пояснивши свій крок «нестачею повітря для життя».
Виїхав до США, жив у Бостоні (штат Массачусетс). Став членом редколегії «Континенту». Видав кілька збірок віршів. Свого часу у самвидаві великої популярності набув його вірш «Пам’яті Герцена», проте тоді далеко не всі знали ім’я автора. Останні роки прожив у містечку Чапет-гілл (штат Північна Кароліна). За словами доньки причиною смерті стала серцева недостатність.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply