Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

У Пенсильванії оселилася душа України

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

У Пенсильванії оселилася душа України

Учасниці фестивалю

У штаті Пенсильванія відбувся Український фестиваль «Душа України-2015» церкви Св. Архістратига Михаїла, що в місті Дженкінтавні. Цей захід відомий як фестиваль українців Філадельфії, позаяк уже традиційно щороку він проходить в одному з найбільших і найвідоміших мегаполісів Америки.
Протягом двох днів — 30 і 31 травня — сотні українців об’єднала чудова, насичена найрізноманітнішими виступами концертна програма, багата й смачна українська кухня, веселі ігри та забави для дорослих і дітей.
Особливого колориту цьому святу надає місце його проведення — оселя сімейного дозвілля «Михайлівка», що належить парафіяльній громаді церкви Архістратига Михаїла.
Фестиваль фактично ділиться на дві частини. Удень гості мають змогу насолодитися концертом, відвідати торговельне містечко, де представлено різноманітні українські товари й послуги. А ввечері під звуки живої музики покружляти в танці, підкріпити сили національними стравами й українським пивом.
«Загалом, це — сімейний фестиваль, — розповідає Ліля Мельничук, координатор його проведення, заступник голови парафіяльної ради церкви Св. Архистратига Михаїла. — Бачимо, що сьогодні є дуже багато діток, котрі прийшли разом із батьками. Для них діє надувний майданчик, є багато різних ігор, а також таке цікаве заняття, як розмальовка личок. Дітки можуть навчитися робити ляльку-мотанку — ця старовинна традиція передається з покоління в покоління: від бабусі та дідуся — внукам. А ввечері коли батьки захочуть потанцювати, діти мають змогу подивитися українські мультфільми».
«Родзинкою» фестивалю є багата й смачна українська кухня. Вареники, голубці, кишка — далеко не повний перелік пропонованих страв, серед яких вирізняється куліш. Його довго й елегантно готують на окремому майданчику, і ця процедура привертає увагу багатьох гостей.
Колорит свята був би неповний без запальної живої музики, яка сама кличе у танок, у виконанні гурту «Четверта хвиля», і чудового співу Алли Куцевич та Андрія Турчина, що серце звеселяє й душу зігріває. Гурт уже 14 років тішить своєю творчістю не тільки українців Америки, а й представників інших національностей, виконуючи музику багатьох народів світу.
Настоятель церкви Архістратига Михаїла о. Володимир зазначає, що масштаби фестивалю з кожним роком зростають, він збирає усе більше людей, а в парафіяльній громаді на нього чекають із нетерпінням і ретельно готуються.
«Наш фестиваль не просто зберігає, а й популяризує українські народі традиції. Адже його гостями є не лише українці, а й представники інших національностей, які проживають на довколишніх теренах. Цей фестиваль — правдива душа України, — стверджує Ігор Жарий, голова парафіяльної ради церкви Св. Архістратига Михаїла. — У нашій громаді не бояться нових імміґрантів, сміливо передають у їхні руки відповідальність за стан справ у парафії. Тож тут ритмічно б’ється пульс сучасної України».
На фестивалі неодноразово лунали слова подяки його спонсорам, серед яких була й компанія Meest-America. Її представники, репрезентуючи послуги компанії, дарували відвідувачам горнятка та сумочки з символікою Meest-America. Приємно було чути вдячні відгуки багатьох людей за те, що є така компанія, яка допомагає підтримувати зв’язок із Батьківщиною.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply