Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Три дні пісень і танців у гірській оселі

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Три дні пісень і танців у гірській оселі
Танець «Привіт» у виконанні Школи українського народного танцю ім. Роми Прийми-Богачевської

Танець «Привіт» у виконанні Школи українського народного танцю ім. Роми Прийми-Богачевської

Уже увосьме в Центрі української спадщини в оселі «Союзівка» в Кергонксоні (штат Нью-Йорк) 11-13 липня ц. р. відбувся щорічний фестиваль української культури. Свято організувала Українська народна фундація (УНФ), благодійна організація при Українському народному союзі (УНС), під патронатом посольства України в США. А спонсорували фестиваль Федеральна кредитова спілка «Самопоміч» у Нью-Йорку‚ «Українські міжнародні авіалінії»‚ Федеральна кредитова спілка СУМА в Йонкерсі (штат Ню-Йорк).

Цього року фестиваль пройшов у незвичній і тривожній атмосфері. В Україні триває війна‚ яку розпочала Росія‚ підбуривши й озброївши численні терористичні формування‚ котрі утворили дві самопроголошені «республіки»‚ чинять опір владі та грабують населення. Тривогою за долю України було позначене перебування на фестивалі Олександра Моцика, посла України в США, із дружиною й Ігоря Сибіги, Генерального консула України в Нью-Йорку. Посол невдовзі був змушений терміново повернутися до місця праці та доручив Генеральному консулові привітати гостей від його імені.
Посол Моцик представляє Україну в США з 2010 року й нині трудиться майже цілодобово, намагаючись отримати військову допомогу з боку США, опрацьовує зі Світовим банком і Міжнародним валютним фондом питання надання Україні допомоги економічного характеру та лобіює питання одержання допомоги в Адміністрації президента Обами і Конґресі США. Дипломат сказав, що ніколи не міг навіть уявити собі, що буде послом України за таких обставин. «Сталося так, що український народ чітко висловив своє прагнення до інтеграції в Європейський Союз, аби бути демократичною та процвітаючою державою‚ і наразі розплачується за це»‚ — поділився своєю тривогою п. Моцик.
Його настрій поділяли й 5 тис. гостей‚ котрі приїхали в «Союзівку» на вихідні. 11 липня всі присутні взяли участь у благодійному бенкеті під гаслом Spirit of Maidan на підтримку сімей загиблих‚ поранених і безвісти зниклих під час агресії терористів проти України‚ який влаштували УНФ і Злучений український американський допомоговий комітет. На бенкеті‚ що відбувся на галявині біля будівлі «Львів»‚ виступили провідні учасники фестивалю — народна артистка України Руслана Лижичко‚ відомий вокаліст Олег Скрипка та скрипаль-віртуоз Василь Попадюк.
Офіційне відкриття фестивалю відбулося 12 липня, опівдні, виконанням національних гімнів України‚ США та Канади й виносом прапорів членами організації «Українські американські ветерани». Гостей привітав Стефан Качарай‚ президент УНС‚ якому належить Центр української спадщини на «Союзівці». Школа українського народного танцю доповнила це привітання композицією «Привіт».
Ведучими на фестивальних концертах були сестри-близнята Александра Завадівська й Аня Томко‚ а також Ярко Добрянський. На фестивалі відбулося три великих концерти поряд із низкою інших цікавих подій. Головною темою всіх виступів був дух Євромайдану‚ який принесла на гірську оселю Руслана Лижичко — провідна постать революційного руху в Києві. Вона заявила‚ що українці не дозволять Путіну загарбати Україну, і закликала учасників фестивалю докласти всіх сил для збереження нашої держави. Коли вона говорила, великий український прапор було піднято над фестивальною сценою. Руслана кинула в залу клич «Героям слава!», викликавши сплеск патріотичних емоцій.
Василь Попадюк виступив із музичним синтезом Gypsy World Fusion у супроводі оркестри «Папа Дюк». До них приєднався Олег Скрипка, котрий співав і грав на гітарі‚ трубі та баяні. Засновник гурту «Воплі Відоплясова» подарував слухачам особливе відчуття українського етно-року, заохотив молодь іти в танок просто на фестивальній площі.
Виступили також Школа українського народного танцю ім. Роми Прийми-Богачевської й ансамбль українського танцю «Русалка» з Вініпеґа (провінція Манітоба)‚ солістка Софія Федина‚ котра була «голосом львівського Євромайдану»‚ всесвітньовідомий майстер-бандурист Віктор Мішалов із Канади‚ юний бандурист Богдан Шутка і хор «Думка» з Нью-Йорка.
Співачка Федина впродовж двох місяців революції співала на львівському Євромайдані‚ допомагала пораненим і підносила дух українського народу. У «Союзівці» вона сказала: «Ми будемо стояти до кінця‚ до перемоги України та поразки Росії у цій несправедливій війні». Під час великої вечірньої програми 12 липня Руслані Лижичко було вручено від УНС «Грамоту незламної волі» як провідникові подій на Євромайдані.
13 липня у залі «Веселка» співали Ксеня Качурак‚ Аня Косачевич‚ Софія Найда та Максим Лозинський. Виступив також родинний ансамбль «Коріння» з Кергонксона.
Упродовж фестивальних днів гостям було продемонстроване також українське військове мистецтво. Кінофестиваль зосередився на подіях Євромайдану‚ чарівному голосі Квітки Цісик‚ інших темах. Відбулися фотовиставка «Майдан в об’єктиві» та показ народної майстерності. На ярмарку гостям пропонували вироби народного мистецтва‚ музичні записи‚ ювелірні вироби‚ пам’ятки тощо. Невтомний Алекс Ґутмахер провів змагання зі швидкісного споживання вареників‚ в якому переміг Павло Черепаха.
Фестиваль став успішним вшануванням духу Євромайдану і допоміг зібрати вагомі фонди на допомогу потерпілим від недругів України.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply