Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Still life Богдана Малицького

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Still life Богдана Малицького

Торік тижневик «Міст» писав про першу виставку талановитого львівського художника Богдана Малицького, а вже цьогоріч ми представляємо його другу персональну виставку в Арт-галереї Вишинської — «Квітковий коктейль». За цей рік творчість мистця змужніла, стала проникливішою, з’явилися нові барви. У новій експозиції представлено натюрморти, які подекуди нагадують твори так званих малих голландців трьохсотлітньої давнини — строго та вишукано. А деякі твори є порівнянні з творчістю італійськими майстрами XVI-XVII ст. Бернардо Строцці та Якопо да Емполі чи французом Анрі Фантен-Латуром.

«Квітковий коктейль» пропонує втамувати спрагу прекрасного. У своїх роботах художник передає неспішний розпорядок нашого життя, своє захоплення старовинними речами, намагається донести до глядача відчуття тепла наших домівок, любов до життя й душевний спокій. Така атмосфера створює особливий настрій.
Натюрморт (англійською still life — застигле життя) — різновид малярства, що зображає застиглі, нерухомі предмети — букети квітів, композиції овочів, фруктів, посуду, килимів, меблів тощо. Натюрморт як жоден інший вид мистецтва володіє таким умиротвореним інтер’єром, у якому просто не хочеться помічати швидкоплинності часу. А можливо, саме тут він і зупинить свій стрімкий біг.
«Мені дуже приємно, що Богдан не зупинився у своїй творчості, а продовжує розвиватися, — сказала Христина Лукащук, власниця галереї Coralli, де відбувалася перша виставка художника. — Він – дуже добра людина, якою нелегко залишатися в суворих реаліях нашого суспільства. Однак живопис — це те місце, де подібні риси проявляються якнайкраще. Богдан не боїться експериментувати. Він багато пробував різного, поки зрозумів, що квіти — це його».
Сам же мистець характеризує власну творчість як суцільний позитив. «Українцям притаманна любов до натюрморту. А особливо — із квітами, — зауважила мистецтвознавець Наталя Космолінська. — Адже з давніх-давен ми обсаджуємо квітами свої садиби. Однак останнім часом ми вже якось втратили цю любов до камерності, скромного життя наших інтер’єрів. Але коли надворі зима, то цю квіткову красу може замінити саме натюрморт».
«Живопис потребує людини, яка погодиться з ним жити. Адже не з кожною картиною можна жити щодня, бачити її, щоранку прокидаючись і щоввечора відходячи до сну, — резюмує експерт. – Однак із картинами Богдана Малицького хочеться жити та насолоджуватися ними повсякчас».

Євген Тарнавський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply