Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Зустріч із представниками Церков

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Зустріч  із представниками Церков

Віктор Янукович провів зустріч із представниками християнських Церков, що входять до Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, які раніше звернулися до глави України з проханням помилувати екс-прем’єра Юлію Тимо­шенко.

На зустріч, що пройшла в Адміністрації президента, запросили глав Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Української автокефальної православної церкви, Української римо-католицької церкви та керівників трьох протестантських релігійних організацій. Захід провели в закритому режимі, проте журналістам удалося дізнатися деякі подробиці спілкування президента з очільниками Церков. У першу чергу, Віктор Янукович заявив, що уважно ознайомився з листом і «не викликав, а запросив усіх присутніх, аби не тільки відповісти на нього, а й поговорити про інші важливі питання».

Далі президент Янукович розповів, що, на його думку, Юлія Тимошенко заслужено відбуває покарання. І пояснив, що вона не мала права підписувати директиви Кабінету Міністрів і давати вказівки Олегу Дубині, тодішньому голові правління «Наф­тогазу України», укласти контракт на поставку газу в Україну, яким закріплювалася базова ціна 450 USD за 1 тис. куб. м. Віктор Янукович наголосив, що «завжди намагався не сперечатися з Юлією Тимошенко» й «хотів би, щоби вона була на волі», і що «вона не є для нього серйозним політичним конкурентом».

«Також президент прихильно поставився до нашої ідеї про зміну порядку помилування, — розповів іще один учасник заходу. — Президент зазначив, що після його зустрічі з Бараком Обамою в Україні налагоджуються зв’язки зі США».

Представники Церков поставилися до зустрічі позитивно. «На початку його президентства з незрозумілих причин ми не могли зустрітися з Віктором Януковичем, а тепер бачимо, що діалог між Церквами та владою поступово налагоджується. Стало зрозуміло, що президент налаштований нас слухати», — упевнений В’ячеслав Нестерук, голова Союзу євангельських християн-баптистів. Схожої думки дотримуються й в

УПЦ КП. «Наша Церква радіє з того, що президент має бажання налагоджувати діалог із конфесіями, котрі є невід’ємною частиною суспільства, яке хвилюють ті чи інші питання, у тому числі й доля Юлії Тимошенко. Добре, що Віктор Янукович намагається донести до відома представників Церков логіку своїх дій», — уважає архієпископ Євстратій (Зоря), секретар Священного синоду УПЦ КП.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply