Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Зі Львова — у Лейпциґ

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Зі Львова — у Лейпциґ

Ікони на ящиках із-під набоїв

У місті Лева митці репрезентували виставку «військового» іконопису. Усі образи намальовані на ящиках із-під набоїв, привезених зі зони проведення Антитерористичної операції (АТО). «Найбільше ікон — це зображення святих воїнів, зокрема святого Юрія, архангела Михаїла, святого Димитрія Солунського. Але також є доволі багато зображень пресвятої Богородиці, адже Діва Марія є покровителькою людства, покровителькою України», — розповів Остап Лозинський, працівник Національного музею ім. Андрея Шептицького.

Художники кажуть, що такий задум виник невипадково, адже дошки, де зберігалися боєприпаси, за своєю структурою нагадують матеріал, на якому вони звикли працювати. Причому митці спеціально не обробляють його та залишають усі позначки: калібр набоїв, їх кількість, дату виготовлення тощо. Виставка — мандрівна. Крім того кожен експонат продається. За вторговані кошти художники планують придбати мобільний шпиталь для українських бійців.
У Лейпцигу вже відбувся благодійний аукціон, на якому продавали ікони, написані на ящиках від боєприпасів. Доброчинцям вдалося зібрати 1,5 тис. EUR для потреб першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, який працює у зоні АТО. Про це повідомив Андрій Мельник, посол України у Німеччині. Незвичні ікони на понівечених дошках створюють українські художники Наталія Волобуєва, Олександр Клименко та Софія Атлантова у межах благодійного проекту «Боже, бережи Україну».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...