Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Жалобна церемонія в Нью-Йорку

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Жалобна церемонія в Нью-Йорку

Українські мешканці Нью-Йорка й низки міст східного узбережжя США зібралися 23 листопада в головному храмі міста — катедральному соборі Св. Патрика, щоб ушанувати 80-річчя Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні. Жалобну церемонію — поминальний реквієм — підготував Український конгресовий комітет Америки (УККА) за підтримки українських фінансових установ, церков і громадських організацій. 

Коли численні учасники церемонії заповнили залу, під спів хору «Думка» почалася врочиста хода молоді — представників «Пласту», Спілки української молоді та «Рідної школи». Діти та юнацтво в супроводі вчительки Олени Галькович внесли великий чорний хрест, чорну дошку зі символічним зображенням приречених на голодну смерть матері з дитям, вінки, сніп жита, колоски, квіти й запалені свічки пам’яті, із яких створили своєрідний вівтар пам’яті під прапорами США й України. У ході також брали участь свідки Голодомору з великим короваєм.
Панахиду в пам’ять про мільйони померлих від голоду українських селян служили митрополит Української православної церкви в США Антоній, єпископ Даниїл, Стемфордський єпарх Української католицької церкви Павло Хомницький у співслужінні численних священиків обох конфесій. Співав хор «Думка» (дириґент — Василь Гречинський). Під час жалобної служби юна Роксолана Греб церемоніальною ходою внесла білу квітку жалоби та з молитвою додала її до пропам’ятних дарів молоді. Поминальне слово про Великий голод виголосив митрополит Антоній.
У храмі були присутні посол України в США Олександр Моцик, постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв, Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, сенатор США від штату Нью-Йорк Чарлз Шумер, старший радник із питань Європи в Постійному представництві США в ООН Вільям Поп, посол Валерій Кучинський, дипломати, представники американських державних установ, провідники українських організацій.
Після служби Божої віче відкрила Тамара Олексій, президент УККА, котра виголосила промову про велику трагедію України, здійснену комуністичним режимом для впокорення українського селянства й усієї України.
Вільям Поп ушанував пам’ять жертв Голодомору та прочитав заяву прес-секретаря Білого дому з нагоди 80-річчя Голодомору-Ґеноциду в Україні, у якій висловлювалося глибоке співчуття з приводу цієї трагедії та рішучість відвернути повторення таких злочинів у нові часи.
Тепло зустріли присутні та супроводжували оплесками схвалення виступ сенатора Чарлза Шумера, котрий засудив імперську політику щодо України з боку сучасного керівництва Росії на чолі з Володимиром Путіним і застеріг їх від тих злочинних помилок, що були здійснені з волі диктатора Йосифа Сталіна. Він також уклонився присутнім у храмі свідкам Голодомору й запросив усіх на жалобну церемонію 4 грудня у Вашинґтоні.
Із промовою виступив посол Олександр Моцик, котрий подякував урядові США, сенаторам і конґресменам, українцям Америки, усім людям доброї волі за слова та дії на підтримку поширення правди про Голодомор в Україні. Владика Хомницький сказав слова вдячностіза традиційне надання катедри для реквієму в пам’ять про ґеноцид в Україні.
На закінчення жалобної церемонії присутні разом із хором «Думка» заспівали духовний гімн «Боже Великий Єдиний».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply