Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 22, 2019

Згадки про митрополита видаляють зі сайтів

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Згадки  про митрополита видаляють зі сайтів

На провідних інтернет-ресурсах Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) поступово вводяться обмеження на висвітлення позиції митрополита Володимира, предстоятеля УПЦ, про ситуацію в Церкві. Недавно з популярного православного громадського сайту УПЦ МП «Православ’я в Україні» видалили новину з фраґментами інтерв’ю митрополита Володимира, яке він дав київській газеті «Дзеркало тижня». Це було перше інтерв’ю предстоятеля за час проходження реабілітації в київській лікарні, у ньому владика висловив стурбованість із приводу останніх подій у Церкві. Замість цієї інформації тепер залишилася порожня сторінка.

Крім того, з офіційної веб-сторінки УПЦ знято банер із посиланням на сайт, де зібрано дані про стан здоров’я митрополита Володимира, зокрема про його духовну активність. Про це пише у Facebook спостерігач за подіями в УПЦ Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної служби України. «Водночас, — зазначає він, — тепер повсюди інформація про життя та діяльність владики Павла. Усе тече й змінюється».

Натомість сам митрополит Володимир наголошує, що здійснює керівництво Церквою згідно з усталеними правилами. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо «Свобода». «Церква управляється керуючим архі­єреєм — предстоятелем, тобто мною», — заявив митрополит. Він також підкреслив, що керує й Київською єпархією. «Київська єпархія, як і всі решта єпархій УПЦ, підкоряються спільним законам, які управляють усією Церквою. Не можна виділити окремої єпархії, що має якусь автономію. Головне слово належить керуючому архієрею», — уточнив митрополит Володимир.

Як писав «Міст», від жовтня минулого року митрополит Володимир перебуває в лікарні. На початку грудня предстоятеля УПЦ МП виписали з реанімації та перевели до реабілітаційної палати. А 21 лютого ц. р. відбулося засідання Священного синоду, незважаючи на те, що митрополит Володимир не давав благословення на його проведення. Рішенням Синоду було звільнено з посади особистого секретаря Володимира — Олександра Драбинка та проведено деякі кадрові ротації.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...