Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Здобути патріархат і без допомоги Папи!

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

Здобути патріархат і без допомоги Папи!

Українська греко-католицька церква (УГКЦ) потроху наближається до патріархату. Про це поінформував Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ. Відповідаючи на запитання про перспективи надання УГКЦ статусу патріархату, владика Святослав зазначив, що це не залежить від особи Папи Римського, «це – спосіб буття нашої Церкви, яка зараз дозріває до своєї вершини».

«Я би сказав, що сьогодні наша Церква, крок за кроком розвиваючи свої структури, прямує до патріархату. І це – тільки справа часу, коли Святійший отець, у відповідності зі своїм урядом, оприлюднить це рішення. Тому, я гадаю, це, радше, справа наших вірних, нашого духовенства – будувати патріархат, що ми й робимо щодня», — зазначив предстоятель УГКЦ.
Він також повідомив, що особисто знайомий із новообраним Папою вже багато років, разом із ними працював у Арґентині, тому запросив його відвідати Україну саме цьогоріч — у рік ювілею Хрещення Русі-України. За словами глави УГКЦ, греко-католики завжди відзначали Хрещення Руси-України в серпні, на початку Успенського посту, на свято Мучеників Маковейських, адже в цей період святкували Хрещення наші пращури. Тому й основний церковний захід, зокрема освячення новозбудованого київського храму УГКЦ, припав саме на 14 серпня.
Блаженнійший Святослав також розповів, що купка людей, яка йменує себе Українською правовірною греко-католицькою церквою (УПГКЦ), не має жодного стосунку до Української греко-католицької церкви. Предстоятель УГКЦ підтвердив журналістам, що поінформований стосовно так званої Української правовірної греко-католицької церкви. «Нам відомо, що є група людей, які намагаються привласнити ім’я нашої Церкви», — сказав він.
Водночас, УПГКЦ не має жодного стосунку ані до УГКЦ, ані до Апостольського престолу. «Ми інформуємо своїх вірних про те, що це не має нічого спільного з нашою Церквою. Ба більшетого, нічого спільного не має з Католицькою церквою, про що є офіційна заява Ватикану», — додав предстоятель УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply