Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Застереження владики

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Застереження владики

Тільки прагнення слави може підштовхнути людину до божевільних прогнозів на кшталт кінця світу. На цьому наголосив Преосвященний Філарет, єпископ Львівський і Галицький, керуючий Львівською єпархією, розмірковуючи про, що змушує людей до таких передбачень, як кінець світу, і чому оточуючі вірять у них. «Що може людина, яка не має в серці Бога? Говорити все, що завгодно, усе, що не стосується істини й правди. З погляду християнського вчення, будь-яка людина, яка називає дату кінця світу, скажімо так, багато на себе бере. Такі люди «перебувають поза євангельською істиною». «Про день же той чи про годину, ніхто не знає, ні янголи небесні, ні Син, тільки Отець» (Мк., 13:32)», — зазначив владика.

«Чому люди вірять у це? Питання – дуже складне й просте одночасно. Тому що люди не вірять у Бога, вони більше вірять у магію, принаймні, на неї сподіваються. Те, що відбувається в суспільстві, навіть іноді й у церковному, можна назвати екзальтацією. Люди не знають Святого Письма, вони абсолютно не освічені в богослов’ї. Уявлення цих людей про кінець світу, про Апокаліпсис, м’яко кажучи, – примітивні. Апокаліпсис говорить про те, як Царство земне стане Царством Небесним, говорить і про роль Церкви: що нам робити, аби Царство Боже здійснилося на Землі», — підкреслив єпископ.
Не потрібно боятися кінця світу, тому що після нього на нас очікує вічне життя в Царстві Небесному, каже владика Філарет. «Багато хто в цій паніці скуповує сірники, сухе паливо, крупи, інші необхідні продукти та предмети побуту. Але ніхто із цих людей, серед яких є і віруючі, не зробив жодних спроб зустріти так званий кінець світу в молитві та покаянні. Нібито після кінця світу людина зможе насолоджуватися всім тим, що заготувала у своїх підвалах», — додає він.
«Позаминулої неділі Церква згадувала притчу про божевільного багатія, її доречно згадати й сьогодні: «Безумний! У цю ніч душу твою заберуть від тебе, і кому залишиться те, що ти наготовив?» (Лк., 12:20). Цей фрагмент із Євангелія говорить не про те, щоби ми боялися смерті, а про те, аби ми знали, що вона може прийти будь-якої миті. Кожна мить має бути абсолютною, кожне слово має бути словом життя, щоби від нього віяло Духом. Християнин повинен жити так, щоб у будь-який момент бути готовим померти й стати перед судом Господнім, дати відповідь за своє життя», — підсумував єпископ Львівський і Галицький.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...