Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Заради пам’ятника Шептицькому перенесуть дорогу?

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Заради пам’ятника Шептицькому перенесуть дорогу?

Аби встановити пам’ятник митрополитові Андрею Шептицькому, у Львові, на площі біля собору Святого Юра, можуть перенести частину дороги з автобусною лінією. Такий варіант облаштування площі обговорювали на архітектурно-містобудівній раді. 

«Потрібний простір для пам’ятника митрополиту є на площі Св. Юра. Але в існуючих габаритах скверу й проїжджої частини недостатньо місця, аби зробити якусь імпозантну площу, як цього хоче Церква», — сказав Юрій Криворучко, головний архітектор проектів «Рутенія», котрий проводив презентацію плану реновації площі.
Тому, пояснив він, розглядається варіант перенесення автомагістралі, яка йде з вул. Листопадового Чину частково на сквер, розташований біля корпусів «Львівської політехніки» навпроти собору Святого Юра. «Я намагаюся запропонувати мінімальну трансформацію скверу й мінімальну вирубку дерев у сквері. Вирубування дерев, звісно, безболісно не пройде. Адже Львів є щільно забудований і зелені тут мало. Хочеться аби все було зроблено виважено», — наголосив п. Криворучко.
За словами архітектора, загалом за час роботи над проектом пам’ятника Шептицькому розглядалося шість варіантів його розташування на площі Святого Юра, також із метою обрання оптимального вирішення цього питання мають пройти громадські слухання.
Юрій Криворучко нагадав, що про встановлення пам’ятника митрополиту у Львові говорять ще з 90-х рр. ХХ століття. Раніше в місті вже проводили конкурс на найкращий проект пам’ятника, однак переможця не визначили, тому двом авторським колективам, що посіли тоді друге місце, запропонували спільно допрацювати остаточний проект. Але вони не змогли дійти згоди та не завершили проекту пам’ятного знака.
«Однак, — стверджує архітектор, — 2015 року заплановано масштабне відзначення річниці народження та роковин смерті Андрея Шептицького, і було б добре таки встановити пам’ятник до цього часу». Окрім того, каже Юрій Криворучко, треба зайнятися благоустроєм площі Святого Юра та схилу Святоюрської гори з боку вул. Городоцької.
Представник комітету з питань сакрального мистецтва при Львівській митрополії УГКЦ о. Севастьян під час виступу на архітектурно-містобудівній раді звернув увагу на те, що пам’ятники Шептицькому вже встановлено в Галичі, Івано-Франківську, Яворові й інших містах і містечках країни, а от у Львові за 20 років так і не змогли його спорудити. Він висловив припущення, що таке затягування з пошуком місця та варіантів пам’ятника може свідчити про небажання встановлювати пам’ятник на площі перед собором Святого Юра.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply