Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Замах на владику

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Замах на владику

Митрополит Володимир

Справжня війна за голови та душі вірян, а також за вплив на Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) ледь не зробили жертвою її главу митрополита Володимира. Права рука блаженнійшого митрополит Олександр Драбинко вперше розповів, як колишня влада намагалася фізично позбутись одного із символів світового православ’я.

Рука Кремля
12 травня 2012 року «сім’я» Януковича оголосила патріархату Володимиру ультиматум: він має зректися сану. Проте блаженнійший виявився надто непоступливим і не віддавав контролю над Церквою та паствою. Він не міг учинити інакше, оскільки рятував Церкву, якій замість славити Бога хотіли доручити проводити оспівування Януковича. Тож на початку 2013-го пресинг почався вже по лінії силовиків. Увесь цей час митрополит перебував у приватній клініці «Оберіг», де лікував спочатку хворобу Паркінсона, потім – ваду серця та пневмонію.
«Пшонка був кілька разів у митрополита, також Захарченко. Митрополит жалівся на те, що вони тривожать його своєю присутністю та приїздами», — розповів о. Драбинко, котрий став однією з головних мішеней гігантської цинічної змови, мета якої — остаточне усунення Володимира.
Скинути блаженнійшого наказав Кирило Гундяєв, глава Російської православної церкви (РПЦ), котрий із духовного отця усіх вірян фактично перетворився на релігійного генерала господаря Кремля Путіна. Про це шепотілося чи не все духовенство України. Утім, сказати це на повний голос дозволяли собі тільки в Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП), який вів планомірну роботу на зближення православних конфесій. «Прибравши митрополита Володимира, вони хотіли послабити ті проукраїнські сили, які є в УПЦ МП», — зауважив Євстратій Зоря, речник Української православної церкви УПЦ КП.

Спецоперація з «викраденням»
Прикутий до ліжка патріарх Володимир, як справжній великомученик, стійко протистояв уже неприкритим погрозам із Банкової та від Московського патріарха Кирила. Не піддавався на жорсткий тиск і його особистий секретар. Довірена особа предстоятеля щоразу встигала зупиняти змовників і ставити перепони поваленню очільника Церкви.
І тоді була розроблена одна з найцинічніших у історії УПЦ МП спецоперацій. 14 червня 2013 року з території Лаври щезло дві черниці, одна з яких – Калісфенія, намісниця Покровського жіночого монастиря, – є кумою тодішнього генерального прокурора Віктора Пшонки.
Скандал зі щезненням важко було роздмухати на порожньому місці, тому приводним механізмом у вигляді реальної бізнес-афери послужила Наталя Панько, подруга Калісфенії. Вона пропонувала багатим прихожанам і ієрархам автомобілі «Лексус»і з великою знижкою та відсотки за зберігання коштів, проте ні авто, ні повернутих вкладів так ніхто і не побачив. Черниця ж Калісфенія була посередником між п. Панько та церковним начальством.
У ніч перед зникненням черниць о. Драбинко викликав їх до себе в кабінет. І тодішній міністр внутрішніх справ Захарченко вирішив, що секретаря митрополита Володимира тепер можна нейтралізувати. Владику Олександра затримали, а пізніше зробили свідком у справі про зникнення черниць.
«Вся ця справа була сфабрикована. Все було зроблене таким чином, аби підвести під цю справу о. Олександра й, таким чином, шантажувати митрополита Володимира», — зазначив о. Євстратій.
Фальшиву справу могли закрити вже за кілька годин. Тієї ночі міліцейські собаки взяли слід черниць і привели просто до будинку настоятеля Лаври Павла — того самого служителя Церкви, котрий відкрито претендував на статус місцеблюстителя при хворому главі УПЦ МП. Однак правоохоронці отримали команду негайно зупинити собак і забути, куди ті привели. А о. Павло екстрено вилетів у Карлові Вари (Болгарія).
Тим часом замість слідчих із секретарем патріарха Володимира починає особисто працювати міністр внутрішніх справ. Захарченко наполегливо радить Олександрові Драбинку добре подумати про свою подальшу долю та кар’єру, покинути Володимира й перебратися до Москви. Там нібито все вже домовлено на найвищому рівні й на нього чекає чудова посада.
І тут о. Олександр ухвалює одне з наймужніших у своєму житті рішень — відмовляється. І миттєво потрапляє під варту. «Моя відстороненість — це була можливість безпосереднього впливу на митрополита Володимира, на лікувальний процес, на те, що відбувалося з його волі або біля його волі, коли мене не було, а блаженнійший протягом останніх років користувався моєю головою», — зауважив владика.
Тоді Олександра Драбинка, котрий ні на мить не полишав блаженнійшого й, головне, мав нотаріальну довіреність на лікування Володимира, ізолюють. Його охороняє спецпідрозділ «Титан». Спершу владику утримують у готелі «Опера», потім — в «Адміралі», останнє місце таємного арешту було у Вишгороді, де священика тримали кілька місяців.

Раптова хвороба
Та найстрашніші події відбувалися паралельно. Через два місяці після ізоляції о. Драбинка медики ухвалили блаженнійшому Володимиру вирок: рак. Та найнеймовірнішим було те, що недуга була вже в четвертій стадії, чого ніяк не могло трапитися, оскільки Володимир увесь час перебував під наглядом лікарів. «Там була дуже велика ракова пухлина. Оперуючий лікар дуже здивувався, коли її побачив. Ніхто до цього не казав, що блаженнійший має онкологію. Це — або недогляд за станом здоров’я, або навмисне приховування інформації», — наголосив секретар предстоятеля.
У той час УПЦ КП пильно стежила за подіями у братній Церкві, адже там боялися найгіршого. «Оскільки в статуті записано, що предстоятель обирається пожиттєво, то, щоби його замінити, треба, аби він вирушив на той світ», — зауважив Філарет, патріарх УПЦ КП, припустивши, що Володимира спеціально доводили до смерті.
Отже, і лікарі, і колишнє керівництво держави знали про хворобу патріарха, але мовчали. «Боюся робити якісь висновки, але при кожній із зустрічей Янукович казав, що дуже добре знає про стан здоров’я митрополита Володимира. Мене це попервах втішало, але після того, як було виявлено рак, — засмутило», — зізнався Олександр Драбинко.
Знав про те, що його вбивають, і сам Володимир. Він писав листи до Януковича, Пшонки та Захарченка. Останній лист блаженнійшого був досить жорстким: «Слід зауважити, що відсутність митрополита Олександра від червня 2013-го вже спричинила проблему, пов’язану з несвоєчасним встановленням мені онкологічного діагнозу, і, відповідно, відсутність належного лікування (не хотілося би вірити, що це зроблено навмисно). Ще раз хочу повторити: відсутність поруч зі мною митрополита Олександра — пряма загроза моєму життю».
Ба більше, лікарі приватної клініки, які так дивно лікували блаженнійшого, уперто відмовляли його від екстреної операції за кордоном і ще в серпні 2013 року пророчили йому максимум три місяці життя. Прикметно, що керувала цим процесом особисто Раїса Богатирьова, тодішній міністр охорони здоров’я. «Саму мету, яка була поставлена, змогла би поставити колишня міністр охорони здоров’я, причетна до цих процесів. Вона спочатку, коли приїжджали лікарі, казала: «Ні, ми не випустимо, тому що ми будемо лікувати тут», — переказав слова екс-міністра о. Драбинко.
Але митрополита таки вивезли до Франції. У клініці «Пітьє Салпатрієр» у Парижі о. Володимир проходив курс хіміотерапії. Два лікарі — відомий невролог Ів Ажид і визнаний онколог Давід Хаят — витягли митрополита з того світу, коли в Києві його всі вже поховали. Давід Хаят підтвердив лікування блаженнійшого, проте не захотів говорити про причини. При цьому французькі лікарі були здивовані, сказавши, що цей діагноз потрібно було ставити ще 14 місяців тому. Тепер лікарі київської приватної клініки «Оберіг» ходять у Генпрокуратуру давати свідчення.

Клінічна смерть
Та це — не єдиний приклад існування загрози життю Володимира. 2013 року технічні засоби спецслужб уже доводили його до клінічної смерті. «На Володимирській гірці поставили апаратуру, яка слухала та глушила всіх і все. Це так впливало на кардіостимулятор митрополита Володимира, що 27 липня довелося відвозити його в клініку «Оберіг», зупиняти серце, була клінічна смерть і перезапуск кардіостимулятора», — наголосив секретар предстоятеля.
Складно сказати, чи цей вплив було здійснено свідомо, але така недбалість у використанні спецзасобів дуже дивна, особливо у світлі вищеназваних фактів.
Тому привселюдна сповідь найближчої до Володимира людини, можливо, розставить всі крапки на «і» й найближчим часом усіх винних буде покарано. Нагадаємо, що 24 лютого митрополита Володимира усунули від керівництва УПЦ МП. Офіційною причиною було названо стан здоров’я митрополита.

Сергій Гальченко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply