Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Захист праці українського ченця

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Захист праці українського ченця

У Римі, у Патристичному інституті «Августиніанум» Папського Латеран­ського університету, відбувся блискучий захист докторської дисертації українського священика Юстина Бойка, ченця-студита. Докторська праця на тему «Постать св. Климента Римського в агіографічній і літургічній старослов’янській рукописній літературі. Історично-богословський аналіз» є унікальною з кількох причин. Протягом п’яти років дослідницької роботи в бібліотеках України, Греції, Росії, Італії, Хорватії, Іспанії, США та Польщі була зібрана найповніша колекція старослов’янських рукописів, присвячених четвертому Папі Римському св. Клименту.

Деякі з них були опубліковані вперше. Лише перша частина наукової праці на 635 сторінках, що була представлена до захисту, є чудово проілюстрована ориґінальними документами й має найповнішу бібліографію із цієї теми.

У присутності більш як 160 запрошених, серед яких були єпископи УГКЦ кир Діонісій і кир Гліб, представники чернечих згромаджень, священики, студенти-семінаристи та миряни, після цікавої й плідної дискусії міжнародна професорська комісія ухвалила свій одноголосний вердикт: робота отримала найвищу оцінку «Magnum cum laude» з рекомендацією до публікації повністю.

Унікальною є фігура самого Папи Климента Римського, тісно пов’язаного з Україною. Адже, за переказами, св. Климент загинув мученицькою смертю в Херсонесі. Його віднайдені мощі, передані князю Володимиру жителями Корсуня на знак прийняття ними християнства, зберігалися в Десятинній церкві в Києві, а зараз частина їх перебуває в Києво-Печерській лаврі.

О. Юстин Бойко є ченцем Святоуспенської Унівської лаври УГКЦ. Під час перебування в Україні він був душпастирем подружніх пар і молоді храму Святого архістратига Михаїла у Львові. Він — організатор щорічних серпневих прощ до Унівської лаври. Зараз — адміністратор монастиря Св. Теодора Студита «Студіон» (Кастель Гандольфо, Італія), прокуратор монастирів Студійського чину при Апостольському престолі.

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply