Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Загострення конфлікту між УПЦ КП та УПЦ МП

Автор:

|

Квітень 12, 2018

|

Рубрика:

Загострення конфлікту між УПЦ КП та УПЦ МП

Свято-Успенський храм у селі Птича

Міжконфесійне протистояння навколо Свято-Успенського храму у селі Птича Дубенського району знову загострилося. Близько опівночі 4 квітня до поліції надійшла інформація, що невідомі люди пошкодили вхідні двері церкви та зайняли її приміщення. Між представниками обох конфесій, що заявляють свої права на храм, виник конфлікт. Відтак тілесні ушкодження отримала 51-річна місцева жителька. Медики діагностували у неї закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку та забій скроні.
За фактами умисного пошкодження майна й умисного легкого тілесного ушкодження відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією частини 1 статей 194 та 125 Карного кодексу України відповідно. Аби попередити та не допустити порушень правопорядку, правоохоронці в цілодобовому режимі вирішили забезпечувати публічну безпеку та порядок біля храму. Своєю чергою, парафіяни, котрі належать до Київського патріархату, вирішили зачинилися у церкві і не пускати до неї вірян іншої конфесії.
Прес-служба Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) надала свій офіційний коментар щодо подій у Птичі. «Перш за все нагадуємо, що Свято-Успенська громада села Птича Дубенського району ще 2014 року своєю більшістю (на той час — понад 60 % голосів) виявила намір вийти з підпорядкування Рівненської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) та перейти в юрисдикцію Рівненської єпархії УПЦ КП. Через постійну брехню та провокації з боку УПЦ МП, їхніх прихильників у селі залишилося не більше 3% . Неодноразово громада більшості зверталася до громади меншості з проханням почергово звершувати богослужіння у місцевому храмі, що дало б змогу уникати міжконфесійних протистоянь у Птичі. Однак за вказівками з Москви ця компромісна пропозиція, яка б дозволила відновити та забезпечити міжконфесійний спокій і порозуміння між громадами, постійно ігнорується. Після того як 2 квітня ц. р. Дубенський районний суд скасував тимчасово накладений арешт на Свято-Успенський храм села Птича, громада, яка своєю більшістю відкинула Московський патріархат, вирішила зайти в свій рідний храм, який вона будувала й яким постійно опікувалася. Підкреслюємо, що Рівненська єпархія УПЦ КП храм у Птичі не захоплювала, як це намагаються зараз подати проросійські засоби масової інформації. Храм як належав, так і належить громаді, яка є його законним власником, і, відповідно до Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», має право вільно обирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру».
Нагадаємо, конфлікт між обома релігійними конфесіями УПЦ МП та УПЦ КП навколо храму в селі Птича Дубенського району триває вже кілька останніх років. Було навіть перекривання траси «Київ-Чоп», поблизу якої розташована церква, хресна хода до Рівненської обласної державної адміністрації та пікетування її приміщення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply