Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Як у Японії переслідували християн

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Як у Японії переслідували християн

Апостольська бібліотека Святого Престолу сповістила про початок співпраці з японськими організаціями, пов’язаними з Національним інститутом гуманітарних наук. Метою цієї співпраці є інвентаризація, оцифрування, каталогізація та вивчення близько десяти тисяч текстів зі збірника «Документи Марегі». Книгу названо іменем священика Маріо Марегі, котрий служив місіонером у Японії в 30-40 рр. ХХ ст. і збирав ці унікальні документи.

Як розповів монсеньйор Чезаре Пазіні, префект Ватиканської бібліотеки, папери Марегі заслуговують на особливе вивчення: ідеться про громадянські, урядові документи, ніяк не пов’язані з християнськими джерелами. Зі зміною влади в Японії наприкінці XVI ст. були видані державні укази, що забороняли християнство та змушували католиків до публічного зречення віри. Тексти Марегі містять також документально підтверджені акти мучеництва багатьох японських віруючих.
Ватиканська бібліотека має найбагатші збори рукописів середньовіччя, епохи Відродження та пізніших часів.
Бібліотека постійно поповнюється, і зараз її фонди налічують близько 1,6 млн друкованих книг, 150 тис. манускриптів, 8,3 тис. інкунабул, понад 100 тис. гравюр і географічних мап, 300 тис. монет і медалей.
До бібліотеки належить Ватиканська школа бібліотекарів і лабораторія з реставрації та відтворення важливих манускриптів. Початок зібранню Ватиканської бібліотеки було покладено в IV ст. у Латеранському палаці, де був зібраний архів, згадуваний ще за Папи Дамасія I (384 рік).
У VI ст. за зборами манускриптів став доглядати державний секретар Ватикану, а в VIII ст. було введено посаду бібліотекаря Ватикану. Першим бібліотекарем Ватиканської бібліотеки Папа Сикст IV призначив гуманіста Бартоломео Платіна. Бенедикт ХVI, коли був кардиналом і префектом Конґрегації віровчення, двічі просив у Папи Івана Павла II дозволу на вихід у відставку й перехід на роботу у Ватиканську бібліотеку, але це прохання не було почуте.

До слова
11 лютого ц. р. Ватикану виповнилося 85 років. Найменша у світі незалежна держава утворилася 11 лютого 1929-го за підсумками підписання Латеранських угод між Святим престолом і Італією. Домовленості поклали край конфлікту, який розгорівся ще 1870 року, коли папську область було силоміць введено до складу об’єднаної Італії. Тепер Ватикан — абсолютна монархія на чолі з Папою Римським.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply