Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 21, 2019

Як проросійські олігархи керують московською Церквою в Україні

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Як проросійські олігархи керують московською Церквою в Україні
Олександр Драбинко

Олександр Драбинко

Роль олігархів Вадима Новинського й Андрія Деркача в Українські православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) та вже нині спочилого митрополита Володимира не можна порівнювати. Про це розповів Олександр Драбинко, митрополит УПЦ МП.
За його словами, саме п. Деркач зробив подання, з якого почалася справа (щодо спроб відсторонення митрополита Володимира від управління Церквою. — Ред.). «Він (Деркач) прийшов до нього (митрополита Володимира) з папкою, в якій було звернення до Генеральної прокуратури про тиск колишньої влади на митрополита Володимира, і спитав: «Ваше Блаженство, я довго вагався, подавати, чи не подавати. От як ви благословите, так і буде: скажете нести в прокуратуру — понесу, не скажете нести — не понесу. Не знаю, що робити, бо, в принципі, замішаний і наш православний друг, Вадим Владиславович. Митрополит благословив це», — розповів владика Олександр, згадуючи, що було вісім свідків тієї розмови. «Блаженнійший сидів у візку, п. Деркач підійшов, біля нього став навколішки, спитав та отримав відповідь. У мене світлина є», — каже владика Олександр.
Передвиборчі перегони на посаду предстоятеля почалися 2012 року. Але згодом ставку було зроблено на митрополиті Антонієві, котрий у 2012-2013 рр. позиціонувався як наступник. «Вадим Новинський у цей час уже відмовляв владику Павла, щоб той не брав участь у перегонах, на що владика Павло дуже на нього був ображений», — згадує митрополит Драбинко. За його словами, п. Новинський украй негативно сприймав те, що наступним очільником Церкви може стати митрополит Антоній.
Особливо гострою реакція депутата була на рішення Блаженнійшого Володимира укріпити митрополита Антонія, тобто прописати йому окремі повноваження, які фактично майже дублювали предстоятельські. «На що п. Новинський, прийшовши від владики Павла трохи напідпитку, якщо можна назвати це «трохи», прочитав ці повноваження і каже: «О, виявляться, як у церкві легко рулити», — розповів митрополит Олександр.
Присутнім під час цієї розмови був і Андрій Деркач, котрий усе бачив. «Він був давно в таких майже родинних зв’язках із митрополитом, зі мною, тобто це людина з вузького кола близьких людей, котрі дуже переживали за те, що відбувається; ми з Блаженнійшим удома в нього були, Володимир батьків його вінчав», — поділився спогадами речник покійного митрополита Володимира. «Для п. Новинського митрополит Володимир — це квітка, але без стовбура і без коріння, він не знав його спочатку. Для нього це — лише предстоятель. Але того, що ми пережили за десятки років спілкування з митрополитом, у нього не було, він знав його лише візуально. Для нього сьогодні один предстоятель — добре, а завтра — інший, у такому контексті. Для мене з п. Деркачем це абсолютно інша людина і абсолютно інші стосунки», — сказав митрополит Олександр.
За його словами, спонсори у церкві не є постійними, вони змінюються. «Ми такого вже Нусенкіса (Віктор Нусенкіс — бізнесмен, засновник групи «Донецьксталь», його називали найбільшим церковним жертводавцем УПЦ МП. — Ред.) пережили, котрий хотів бути рульовим у церкві. Пам’ятаєте собор, як він 2009-го кричав, що ніколи ніякої автокефалії не буде. «Це збіговисько, а не собор», — репетував він. На що почув від митрополита Володимира: «Не забувайтесь, Віктор Леонідович», — розповів Олександр Драбинко.
Після цих заяв захист митрополита Олександра (Драбинка) заявив про загрозу його життю і намір виїхати за кордон на тривалий час.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...