Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Як ліквідувати угруповання «Московський патріархат»

Автор:

|

Червень 22, 2017

|

Рубрика:

Як ліквідувати угруповання «Московський патріархат»

Глава УПЦ МП Онуфрій

Після трьох років російської аґресії, анексії Криму та того, як митрополит Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) Онуфрій не встав під час вшанування у Верховній Раді (ВРУ) загиблих воїнів антитерористичної операції (АТО), у парламент внесли два законопроекти, які можуть обмежувати діяльність Церкви країни-аґресора. Чим насправді є МП? Про це розмовляли: Олексій Курінний, заступник голови київської «Просвіти», Олег Соскін, директор недержавної фундації Інституту трансформації суспільства, Степан Хмара, один із авторів Декларації про незалежність України, і Петро Кралюк, проректор Національного університету «Острозька академія».
— Що таке МП в Україні? Це Церква чи «п’ята колона»?
Олег Соскін: — Угрупування «Московський патріархат» — це структура КГБ і всім це відомо. Ця організація була створена 1954 року. Тоді Московський патріархат називався 13-м відділом НКВД. Туди увійшли попи, котрі до того займалися жорстокими катуваннями та розстрілами людей, котрі заважали режиму. Діяльність Російської православної церкви (РПЦ) нічим не відрізняється від тодішньої структури НКВД і зараз. А її лідер Кирило Гундяєв не священик, а кагебіст, мільйонер і пропагандист. Зверніть увагу на цинізм: МП канонізує російських царів, Сталіна зображає на іконах. Але в Україні Сталін винищив голодоморами та ґеноцидами більше 10 млн населення. Як можемо ставитися до таких «святих»?
Петро Кралюк: — Будь-які конфесії, що діють в Україні, але мають свої центри за кордоном, так чи інакше лобіюють інтереси своїх «материнських країн». Й УПЦ МП лобіює інтереси Російської Федерації (РФ), яка воює проти нас. Навіть діяльність вказаної конфесії становить загрозу національній безпеці України.
— За даними дослідження TNS MMI, прихильникам УПЦ Київського патріархату (КП) більше притаманні риси соціальної відповідальності та новаторства. А прихильники УПЦ МП більше схильні до консерватизму й індивідуалізму…
Степан Хмара: — Щоб усвідомити, що таке МП, варто поїхати у Почаївську лавру, що на Тернопільщині. Там продають антиукраїнську літературу. І це можна побачити неозброєним оком. А скільки там офіцерів Федеральної служби безпеки РФ! Ці московські священики — це п’ята колона в Україні.
— Є конкретні факти того, що МП займається антиукраїнською діяльністю?
Олексій Курінний: — 8 травня 2015 року очільники УПЦ МП відмовилися піднятися з місць у сесійній залі ВРУ під час зачитування Президентом Порошенком імен загиблих героїв АТО. У 2015-2016 рр. Онуфрій, керівник УПЦ МП, неодноразово прямо чи опосередковано вказував на війну на Сході України, як на «громадянську». При цьому наприкінці грудня 2015-го він виступив проти допуску української мови до богослужіння в церквах МП. На низовому рівні ситуація часто ще гірша: загальновідомими є факти співпраці представників МП із терористами, а у Криму — з окупаційною адміністрацією. Маразм попів доходить аж до відмови відспівувати загиблих героїв АТО, а таке ставлення у православ’ї допускається лише до самогубців.
— У РФ із благословення РПЦ була заборонена церква Свідків Єгови, мовляв, це начебто секта. А чи можна назвати сектою МП?
О. С.: – Навіть більше. МП в Україні — це московсько-кагебіська секта. Це філія їхніх спецслужб на території України, яка прикриває злодіїв у законі. Їхні попи активно співпрацюють із російськими кримінальними структурами в Україні. Через них іде шалена пропаганда проти України. УПЦ МП навіть сектою не назвеш, бо це щось значно гірше.
— А наші спецслужби наразі бездіють…
О. С.: — Є хороший спосіб позбутися МП раз і назавжди. У православному світі кожна суверенна держава повинна мати свого єдиного патріарха та свою єдину помісну православну церкву. От подивіться, як це є у Польщі, чи Словаччині. Там православна церква пропагує й активно підтримує лише державницькі позиції своєї країни. У всьому світі церква підтримує діяльність держави, і це нормально. А в Україні єдиною канонічною Церквою чомусь себе називає Церква іноземної країни, яка до того ж воює проти України. А тому нам потрібно будувати свою помісну Церкву.
— Як це мало б відбуватися? Під чиїм проводом?
О. К.: — Соціологічні опитування 2015-2017 рр. показують щораз більшу підтримку українським суспільством як КП, так і самої ідеї об’єднання суто українських конфесій у єдину соборну помісну православну церкву. Поки що не важливо, якою буде новоутворена Церква: автокефальною чи ж під Константинополем, аби лиш не підкорялася руйнівному впливові «руського міра» з Москви та Кремля.
О. С.: — На жаль, Філарет через анафему не може очолити Українську помісну православну церкву. Але і це можна дуже просто вирішити: є Константинопольський патріархат. Під його омофором ми були ще з часів хрещення Русі. А тому потрібно до нього апелювати. Далі можна звернутися до незаконно знятого за участі того ж Кирила патріарха Єрусалимського Іринея, запросити його в Україну. А всіх московських попів потрібно вигнати геть. Причому буквально — посадити у вагончики і відправити у РФ.
— Але у Москві не погодяться на незалежну українську Церкву?
О. С.: — РПЦ на території РФ може робити, що хоче. Але з території України вони мають забиратися геть. І щоб припинити маніпуляції стосовно релігійного питання, єдине, що ми можемо зробити — це ліквідувати церкву московського патріархату. Єдина допустима форма, у якій РПЦ може існувати в Україні — це екзархат. Тобто на території держави може діяти лише один представник церкви іноземної держави й усе. А все інше — храми, собори, Лаври — все має бути повернено українській Церкві. Зрештою, заборонити МП в Україні можна було уже давно. Головне, щоб було бажання. Я про це вже 15 років наголошую. Не можна допустити діяльність цієї п’ятої колони в Україні. Звісно, що ця структура влаштовуватиме нам свої протести, певна річ, що буде потужна інформаційна війна, вони захищатимуть свій вплив на мізки українців. Але ми маємо розуміти, що «собака бреше, а караван іде». Нехай «погавкають». Бо ж це наша країна, наша територія і наші правила. А МП ми тут не бажаємо бачити, у нього є величезна Московія — хай там борються за свою духовність.
— Ліквідація МП в Україні буде значною втратою для Кремля?
О. С.: — Це буде колосальна втрата для Москви. Зараз МП — чи не єдиний спосіб контролю України. Бо, як уже йшлося, для Росії їхні попи в Україні — це потужна система агентури, а для нас це, по суті, вороги. Якщо ми їх звідси викинемо, Кремль втратить Україну, остаточно та назавжди.

Марія Бойко, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply