Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Виставка, присвячена закатованому митрополиту

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Виставка, присвячена закатованому митрополиту

У виставковій залі Успенського собору в Києві врочисто відкрилася експозиція «Святитель Володимир (Богоявленський) — вітчизняний першомученик ХХ ст.», присвячена 20-річчю канонізації закатованого більшовиками митрополита.

«Відкриття виставки, присвяченої митрополитові Володимиру Богоявленському, — велика подія, адже це була справді унікальна людина, котра впродовж свого життя несла світові добро, смиренність, любов і мир, — сказала на церемонії відкриття Вікторія Ліснича, директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. — Навіть під час своєї загибелі Володимир Богоявленський благословив своїх убивць, показуючи тим самим свою безмежну любов до людей і пошану до Бога. Дуже хотілося б, аби якомога більше сучасників брало приклад із цієї сильної благородної людини та несло у своїх серцях тепло, любов і щирість!»

Відвідувачам виставки представили для огляду рідкісні експонати, які розповідають про життя та подвиг митрополита Київського Володимира (Богоявленського), розстріляного більшовиками біля брами Києво-Печерської лаври 1918 року. У виставковій залі Успенського собору експоновано раритети з фондів Києво-Печерського заповідника, музею «Православна Україна» та з особистого зібрання предстоятеля УПЦ митрополита Київського та всієї України Володимира.

25 січня (7 лютого за новим стилем) 1918 року озброєні люди ввірвалися в покої митрополита Володимира й після знущань над ним вивели за стіни лаври та розстріляли. Перед смертю митрополит звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: «Господь вас хай простить». Знайдене братією його тіло було спотворене великою кількістю колотих і вогнепальних ран. Поховали митрополита Володимира в Хрестовоздвиженському храмі, що на території Ближніх печер Києво-Печерської лаври. Його мощі були відкриті для поклоніння 27 червня 1992 року.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply