Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Вифлеємський вогонь — на Євромайдани!

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Вифлеємський вогонь — на Євромайдани!

Українська делегація зі Львова отримала Вифлеємський вогонь миру на кордоні з Польщею, після чого почала його розповсюдження в громаді міста й між пластовими осередками. Цю акцію започаткувала ще 1988 року Австрійська телерадіокомпанія як благодійний чин — донести світло із символічного місця народження Ісуса Христа до тих, хто святкує Різдво поза домом — у лікарнях, дитячих будинках тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скавтами Відня, а основним ініціатором виступив скавтський провідник Берт Ґрюнвальд.

До Європи вогонь із Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скавти, а вже з Відня він мандрує Європою з рук у руки – так званою скавтською естафетою. З Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня вогонь потрапляє й в Україну, де про нього піклується найбільша скавтська організація України — «Пласт». Україні Вифлеємський вогонь миру передали польські скавти — гарцери.
Урочиста передача Вогню українським пластунам відбулася 17 грудня на українсько-польському кордоні в Раві-Руській. «Ідея Вогню та його простий символізм — мир, радість і братерство. У цей переломний для країни час пластуни поширюють Вогонь і на Євромаданах, аби дух любові й добра завжди був присутнім у серцях кожного з нас», — розповіла Ксенія Мединська, координатор всеукраїнської акції «Вифлеємський вогонь миру».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply