Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Встановили пам’ятний знак жертвам сталінських репресій

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

Встановили пам’ятний знак жертвам сталінських репресій

На римо-католицькому кладовищі міста Бар на Вінниччині поставили пам’ятний знак жертвам масових репресій, які проводилися у СРСР у 1937-1938 рр. Монумент виготовили з білого каменю. Він має вигляд католицького хреста з розп’яттям. На ньому є надписи польською й українською мовами: «Жертвам сталінських репресій. Пам’ятаючі нащадки».
Над композицією працював вінницький скульптор Володимир Оврах зі своїми синами. Ініціатива встановлення пам’ятного знаку належить Барській польській громаді. А міська рада надала дозвіл на його встановлення. Постамент відкрили до 80-х роковин масових репресій у СРСР у 1937-1938 рр. «Це така могила наших предків, те місце, де я зі своєю родиною зможу прийти та помолитися за свого дідуся та решту людей, котрих невинно розстріляли», — зазначила Теофілія Ординська, онука репресованого.
На Вінниччині, за даними досліджень, загальна кількість репресованих сягнула близько 20 тис. осіб. Переважна кількість серед жертв — українці, решта — представники нацменшин, серед яких найбільше поляків.
У пам’ятному заході взяли участь представники Республіки Польща (РП) і вінницьке обласне керівництво. «Наші народи поєднує давня історія, — зазначив Олександр Крученюк, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації. — Це величезна трагедія, як для поляків, так і для українців. Ця трагедія стала другою в серії національних операцій НКВС у передвоєнні роки. Згідно з документами, в той час було замордовано понад 111 тис. громадян, понад 28 тис. відправлено у концтабори ГУЛАГу. Історію не змінити, проте, ми маємо усе зробити аби таке не повторилося».
«Це болюча історія нашого народу, — зазначив Мацей Лучак, сенатор РП. — Згідно з наказом НКВС арешту підлягали активісти польського національного руху, імміґранти, члени військової організації, полонені польсько-радянської війни, члени польської соціалістичної партії й інших некомуністичних польських партій. Усі вони були невинно вбиті або відправлені у концтабори. Ми маємо вшанувати їхню пам’ять. Цей пам’ятник — наша повага та пошана їм і свідчення того, що ми не забули про той страшний терор 1937-1938 рр.».
Пам’ятник освятив Леон Дубравський, єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії. «Цей пам’ятник є прикладом того, що ми повинні плекати і засівати цивілізацію любові. Не засівати ненависть. Приклад ненависті ми бачимо — стільки розстріляних і відправлених у концтабори людей», — заявив владика.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...