Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій розробила зміни до податкового кодексу

Автор:

|

Липень 14, 2016

|

Рубрика:

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій розробила зміни до податкового кодексу

Рада Церков

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) напрацювала власні зміни до Податкового кодексу з метою виправлення проблемних положень, які були запроваджені 2015 року без урахування специфіки релігійних організацій і без консультацій із ними. Ці питання стали предметом обговорення на засіданні в Ірпені (Київська область) під головуванням Валерія Антонюка, керівника Всеукраїнської ради Церков євангельських християн-баптистів. Учасники засідання розкритикували вимоги Кодексу щодо обов’язкової перереєстрації статутів усіх неприбуткових організацій.
ВРЦіРО вважає, що упорядкувати діяльність неприбуткових організацій і визначити вимоги до цього статусу можна без загальної перереєстрації релігійних організацій. Крім цього, чинні норми Податкового кодексу суперечать нормам ч. 2 ст. 23 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де зазначено: «Релігійні організації мають право здійснювати добродійну діяльність і милосердя як самостійно, так і через громадські фонди. Суми витрат на цю мету оподаткуванню не підлягають».
Нові положення Податкового кодексу України містять заборону на розподіл пожертв неприбутковими організаціями серед своїх членів. Для релігійних організацій це можна потрактувати як заборону на добродійність серед своїх одновірців. Відсутність таких положень у статутах неприбуткових організацій надасть право фіскальним органам із 1 січня 2017-го виключати їх із Реєстру неприбуткових організацій та обкладати податком на прибуток.
Під час засідання Секретаріату ВРЦіРО також відбулася жвава дискусія навколо законопроекту № 4128 про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості.
Крім цього, представники конфесій спланували низку заходів із нагоди 20-літнього ювілею ВРЦіРО. Крім урочистих зустрічей на високому рівні, планується видання збірки усіх звернень і найважливіших листів Ради Церков від моменту її заснування 1996 року, а також презентаційної брошури про діяльність ВРЦіРО.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...