Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Владика Ґудзяк закликав американців молитися за Україну

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Владика Ґудзяк закликав американців молитися за Україну

Борис Ґудзяк

Український єпископ, владика Борис Ґудзяк прочитав лекцію про боротьбу українців за свою гідність на Євромайдані та у війні на Донбасі у Інституті європейських студій Роберта Нановіка у містечку Нотр-Дам (штат Індіана).
Гостя репрезентував Джиммі Керенс, директор інституту. «2004 року я вперше поїхав до Українського католицького університету у Львові, місті з надзвичайною історією. Я дуже зацікавлений в католицькій освіті на Сході Європи, тому просто хотів побачити цей університет. Мені був делегований 19-річний хлопець, студент, котрий мені показав один-єдиний тоді корпус університету. Я був дуже вражений енергією та запалом студентів, котрі попри те, що університет не визнавався державою, навчалися в ньому. Це так відрізняється від того, що є у нас на Заході. Тому що ми маємо все», — сказав д-р Керенс.
Борис Ґудзяк розповідав про історичні передумови ситуації, яка нині склалася в Україні: «У Радянському Союзі, частиною якого була Україна, проводився величезний експеримент над людиною. Комуністи хотіли прийти до прогресу навіть якщо б цей шлях проходив через смерті мільйонів. У ХХ ст. в Україні загинуло понад 15 млн людей. Десятилітня політика терору вселила в суспільство страх, який став підшкірним, і події Євромайдану — це передусім революція за гідність усупереч страху. У кожному радянському місті була вулиця, названа на честь Павлика Морозова — радянського «героя», який виказав своїх батьків спецслужбам. Історії Павлика Морозова навчали дітей у школі. Це означало, що батьки не могли розповідати всього дітям, бо ті їх могли здати КДБ. Це породило загальну атмосферу мовчання та недовір’я, в якій неможливо мати повноцінного соціального, громадянського життя, сімей, шлюбів, стосунків тощо».
«Рух у напрямку до Європейського Союзу для багатьох українців бачився як шлях до подолання наслідків радянського режиму, які проявлялися у корупції, загальній суспільній недовірі та страху. І відмова від цього курсу Януковичем змусила українців вийти на Майдан і протестувати. Успішне завершення Революції гідності загрожувало тому, що дух свободи пошириться і на Росію. Саме тому Кремль і анексував Крим, і розпочав війну на Донбасі», — зазначив владика.
Він також зауважив, що впродовж усієї Революції гідності, а особливо в найважчі часи, серцем Майдану була Церква. У каплиці-наметі на Майдані Незалежності здійснювалися екуменічні молитви християн греко-католиків, римо-католиків, православних, протестантів, мусульман та юдеїв. «Це щось неймовірне, те, чого я не побачу в Парижі, в якому живу, чи інших великих містах Заходу», — додав єпископ. Наприкінці Владика Борис закликав присутніх молитися за Україну, працювати заради миру та критично аналізувати все, що вони чують у медіа.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply