Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Віряни хочуть до УПЦ КП

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Віряни хочуть до УПЦ КП

Митрополит Онуфрій — новий глава УПЦ МП

На Буковині, у рідному селі митрополита Онуфрія, глави Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), люди розпочали збір підписів і готують звернення до предстоятеля з проханням віддати їхню релігійну громаду у підпорядкування патріарху Філарету. Зазначимо, що Церкві Святого Миколая в селі Коритному – уже понад сто років. Вона пережила австрійську, румунську та радянську влади. Утім, питання про зміну патріархату постало тільки в незалежній Україні.

Варто зауважити те, що в селі є й чимало противників зміни патріархату. У переході до іншої конфесії вони вбачають небезпеку. «Людей просто обдурюють. Якщо церкви почнуть масово переходити під інші патріархати, то це стане підґрунтям для того, щоби скрізь був католицизм», — обурюється Анастасія Федорощак, мешканка Коритного та прихильниця УПЦ МП.
Самі ж священики Московського патріархату кажуть, що якщо їхні парафіяни хочуть перейти у підпорядкування Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), то хай будують собі нові храми. «Коли люди вас не підтримують, створюйте собі свою громаду й робіть, що хочете. Ми тоді не матимемо до вас претензій. Але не забирайте в законної громади храм. Адже це — святиня людей, котрі мають бажання спастися, у котрих на першому місці справді стоїть спасіння душі», — вважає ієрей Василій, настоятель храму Св. Миколая.
Відтак, щоб уникнути спекуляцій, митрополит Київського патріархату Данило радить провести загальні збори села й на них шляхом голосування вирішити, до церкви якого патріархату ходитиме уся громада.
Це — уже третя парафія на Буковині, яка від початку революційних подій у країні хоче змінити підпорядкування. Їхнім духівникам пропонують разом із паствою увійти в лоно київської Церкви. А в одному лише Горохівському районі Водиньскої області за місяць до лона УПЦ КП перейшло аж три парафії, які доти були підпорядковані Московському патріархату.
А наприкінці вересня о. Андрій Лотоцький, настоятель храму святого князя Володимира села Стрільче Горохівського району Волинської області разом із громадою вирішив покинути УПЦ МП і перейти до УПЦ КП. Горохівський декан УПЦ КП прот. Андрій Сидор у співслужінні духовенства району вже відслужив Божественну літургію у храмі с. Стрільче, привітав настоятеля та парафіян із цією подією. Усі парафії, які перейшли до УПЦ КП, прийняли таке рішення фактично одноголосно, усією громадою села шляхом відкритого голосування.
Також частина церковної громади церкви Нерукотворного образу Христа Спасителя в селі Ходосах Рівненської області вийшла з УПЦ МП, після того як людей примушували «молитися за Путіна». Як повідомили селяни, під час престольного свята священик із сусіднього села почав молитися в їхньому храмі за президента Російської Федерації (РФ) та російське військо. Через це чимала частина присутніх вийшла з церкви. А вже через кілька днів створила громаду Київського патріархату.
Парафіяни ж, котрі залишилися в Московському патріархаті, замкнулися всередині церкви. Один із них застосував газовий балончик до людей, котрі намагалися відчинити двері. Чоловіка затримали, факт правопорушення зафіксували в міліції.
Священик Хотинської церкви Нерукотворного образу Христа Спасителя, котрий дотепер був її настоятелем, запевняє, що сам ніколи не молився за Путіна, бо вважає його причиною українських нещасть. Із інцидентом навколо церковної будівлі розбираються правоохоронці.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...