Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Вірмени хочуть відновити стародавній храм у Криму

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Вірмени хочуть відновити стародавній храм у Криму

Громадська організація «Місцева вірменська національно-культурна автономія муніципальної освіти Білогірського району» ініціює проект відродження Іллінської церкви X-XIV ст., руїни якої розташовані в Білогірському районі тимчасово окупованого Криму, поблизу села Багате.
«Ця церква — пам’ятник вірменської культури, архітектури та містобудування. І ми рішуче налаштовані не лише відтворити архітектурний ансамбль у колишньому вигляді, але і повернути будові його культурне, історичне та культове призначення», — розповів Мурад Мелконян, голова громадської організації.
Відновлювати хочуть будівлю Іллінської церкви, келії та господарські будівлі, стіни огорожі монастиря та фонтан. Відомі два проекти реставрації. Один створила 1955 року Сімферопольська філія інституту «Діпромісто», а другий у 1983-1986 рр. виконала «Укрпроектреставрація». Але проекти так і залишилися на папері.
«Зараз готуємо всі необхідні документи, які дозволили б нам взятися за реконструкцію, — розповів активіст громади Левон Мелконян. — Ми звернулися до влади на місцевому рівні, коли отримаємо відповіді, то підемо далі, до міністерства, понесемо туди проекти, які для нас, за наш рахунок, погодився зробити знайомий архітектор. Будемо просити фінансування, меценатів шукати».

До слова
Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації обшукала мечеть села Павлівка Джанкойського району загарбаного росіянами українського Криму. Всіх парафіян опитали та провели фотофіксацію. Такий тотальний контроль збентежив членів мусульманської громади та викликав гнів мусульман окупованого Криму. За інформацією активістів, приблизно 20 озброєних людей оточили мечеть і не дозволяли нікому вийти, поки не допитають усіх мусульман. Один із очевидців обшуку повідомив, що російські силовики прийшли з перевірками нібито через скарги на «екстремістські заходи», які проводяться в мечеті. «Після того, як вони показали свої посвідчення, прокурор попросила показати документи. Але у нас ніхто з документами на молитву не прийшов. Тоді співробітник ФСБ витягнув папку і став зачитувати прізвища тих, хто ходить на намаз. Вочевидь, інформацію заздалегідь вже зібрали», — сказав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply