Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Відтепер українці у Римі молитимуться рідною мовою

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Відтепер українці у Римі молитимуться рідною мовою
Храм святих Цельсія й Юліана

Храм святих Цельсія й Юліана

У багатьох католицьких храмах Вічного міста звершують євхаристійні богослужіння різними мовами та в різних обрядах. Наприклад, українські греко-католики Риму й околиць збираються на богослужіння в протокатедральному соборі святої Софії, в церкві святих мучеників Сергія та Вакха, в монастирській церкві отців-василіян, в храмі Папської колегії «Русікум» і каплиці «Ватиканського радіо».
На прохання українських римо-католиків відтепер у храмі святих Цельсія й Юліана щонеділі о 9.00 служитимуть Святу месу в латинському обряді українською мовою. Новостворена спільнота, якою опікується о. Олександр Халаїм, запрошує всіх українців, які живуть у Вічному місті та його околицях, до спільної молитви й євхаристії.
«Така потреба давно визрівала в серцях українських мирян і священиків, котрі навчаються чи працюють в Італії. І тепер ми дуже раді, що можемо анонсувати українську католицьку літургію в самому серці Риму, неподалік Ватикану», — поділився враженнями Володимир Пашковський, один із ініціаторів цього чину. Пізніше задля зручності людей, котрі доїжджатимуть, час меси може змінитися.
Архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський і глава Конференції римо-католицьких єпикопів України, також доклав чимало зусиль, щоб українські католики в Римі мали можливість спільної літургії. «Дуже тішуся, що нарешті нам вдалося узгодити питання, щоби наші вірні з України могли збиратися разом, аби посвятити час Господу на Службі Божій, молитві та зустрічі в спільноті українців. Часто вікарний єпископ Риму казав мені, що було б добре, якби українці, котрі живуть і працюють у Римі, також могли інтегруватися в італійські парафії там, де вони живуть і навчаються, якщо знають італійську. Але ми розуміємо, що цього замало, бо кожен хоче молитися рідною мовою, своєю молитвою серця. І це дуже важливо, бо знаємо, що є велика розлука з родиною, Батьківщиною, а тоді люди особливо потребують заступницької молитви, спільноти, Церкви, яка є другою родиною, — сказав він. — Дуже дякуємо всім, хто долучився до реалізації цієї ініціативи. А також настоятелю церкви святих Цельсія й Юліана, котрий прийняв нашу спільноту, особливо нашим священикам, котрі хочуть посвятити свій час, аби огорнути пастирською опікою вірних із усієї України та нашої митрополії.
Вітаю вас усіх із цією новиною та заохочую до спільної молитви. Так як інші національності з інших держав мають свої храми в Римі, так і ми будемо дбати про те, щоб мати свою українську спільноту, а з часом і парафію, і гадаю, що це буде на добро кожної людини, для розвитку її віри та святості».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply