Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Відмовмося від живої ялинки!

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Відмовмося  від живої ялинки!

Римо-католики Закарпаття відмовилися прикрасити свій кафедральний собор живою різдвяною ялинкою. Починаючи з цього Різдва в храмі встановлюватимуть лише декоративні різдвяні символи. Як пояснив Антал Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії Римо-католицької церкви (РКЦ) в Україні та голова комісії екології й туризму, у такий спосіб Церква прагне внести свою частку в справу збереження навколишнього середо­вища.

Західну Україну й Закарпаття зокрема останніми роками спіткало екологічне лихо — щорічні осінньо-весняні повені та зсуви ґрунту. Усі ці нещастя, на думку панотця, не в останню чергу сталися через надмірне вирубування карпатських лісів. «Живі дерева можуть втримати надзвичайну кількість води. Учені вважають, що ліси змогли б урятувати населені пункти від повені й від зсувів. А найбільше води з-поміж усіх дерев може втримати ялина, навіть зимою утримує вологу у своїй живій або вже опалій глиці», — каже він.

Єпископ нагадує, що традиція встановлювати ялинку в домівках виник­ла тоді, коли ліс іще не знищували в такий варварський спосіб, як зараз, і молоді саджанці замінювали вирубані дерева. Однак тепер ситуація змінилася: у горах заради наживи ліс вирубують цілими схилами.

«Зауважу, не було би жодних проблем, якщо би ялинки вирощували з такою метою в спеціальних господарствах. На мою думку, настав час поміркувати про те, що ми могли би зробити задля безпеки нашого середовища, безпеки свого життя й життя інших людей і при цьому не втратити одного з найважливіших символів Різдва. Маю намір подати кілька пропозицій», — зазначає владика Антал.

Як один із варіантів він пропонує купувати декоративні ялинки або ж невеличке деревце в горщику, яке навесні можна висадити в садку. «Уже протягом багатьох років на базарах можна купити ялинку в горщику. Таке дерево можна так само, як і вирубане, поставити посеред кімнати й прикрасити, і навіть глиця не буде опадати. Той, хто має сад, після свята може там пересадити ялинку або ж залишити її в горщику, а наступного Різдва знову занести в дім. А можна придбати декоративну ялинку. Я — проти всіляких штучних речей, не дозволяю в храмах ставити неживі квіти, але як перехідне рішення годиться й декоративна ялинка, доки не знайдемо іншого виходу із ситуації», — пояснив єпископ.

«Ми всі відповідальні за створену землю, навіть тоді, якщо самі не загрожуємо їй. Бог довірив нам природу, усі ми мусимо охороняти її та зробити все можливе для її збереження. Кожен відповідає за свої власні вчинки», — нагадав про відповідальність людей за нищення природи єпископ Антал Майнек.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...