Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Відбувається паломництво з нагоди інтронізації владики Бориса

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Відбувається паломництво з нагоди інтронізації владики Бориса

У Парижі 29 листопада розпочалося паломництво з нагоди інтронізації владики Бориса (Ґудзяка) як Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Перший день паломництва розпочався Архієрейською літургією в катедрі Святого Володимира — головному соборі українців греко-католиків у Франції.

Під час проповіді владика Борис, зокрема, зазначив: «Чи готові ми виходити із своїх зон комфорту та простягати руку тим, хто є на маргінесі? Господь об’являє нам Свою славу, щоби ми розуміли, що є Його послідовниками й жодні перепони не можуть перешкодити нам бути свідками. А свідки знають, що іноді треба втратити все, аби засвідчити певні цінності».
Після літургії на цвинтарі «Монпарнас» владика в співслужінні з іншими священиками відправив панахиду на могилі екзархального духовенства УГКЦ та на могилі голови Директорії УНР Симона Петлюри. «Сьогодні ми молимося за душпастирів, які служили в Парижі, у нашому екзархаті. Коли вони відходили, годі було сподіватися, що так багато молодих людей — студентів, семінаристів, працівників УКУ — буде співати панахиду на їхніх могилах, — зазначив єпископ. — Ми прийшли сюди, щоби молитовно поєднатися з нашими душпастирями та згадати про їхню жертовність: адже людина, яка з удячністю ставиться до жертви й служіння іншого, може очікувати таких можливостей від себе».
Під час панахиди на могилі Симона Петлюри професор із Канади Франк Сисин зазначив, що Петлюра належав до когорти тих людей, які хотіли створити незалежну державу й розуміли, що для досягнення цієї мети треба боротися. «Він був головою української еміґрації у 20-х рр. ХХ ст., саме такі люди відкрили для українців Європу. Це було цікаве й освічене покоління, яке творило українські установи за кордоном та діяло в інтересах своєї держави», — зазначив п. Сисин.
Цього ж вечора у Парижі, у церкві Saint Sulpice, відбувся концерт за участю хорів Львівської духовної семінарії Cвятого Духа й Українського католицького університету «Стрітення».
2 грудня о 15.00, у соборі Паризької Богоматері відбувся чин інтронізації Апостольського екзарха владики Бориса (Ґудзяка). Божественну літургію очолив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук). Участь у церемонії інтронізації брав архієпископ Паризький кардинал Андре Вент-Труа.
Прес-служба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...