Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Відбулися традиційні святкування днів Анни Ярославни у Франції

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Відбулися традиційні святкування днів Анни Ярославни у Франції

Пам'ятник королеві Анні в Санлісі

У Парижі та в містечку Санлісі, що поблизу французької столиці, 17-18 травня ц. р. відбулися традиційні святкування днів Анни Ярославни в Франції. Їх разом організовують єпархія святого Володимира Великого Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та спільнота українців, котрі мешкають у Франції. Участь у врочистостях узяли представники української діаспори та міської влади Санліса, були запрошені дипломати, приїхали також гості з України та Північної Америки. Урочистості відбувалися в катедрі Святого Володимира Великого в Парижі, новопридбаній церкві Бориса і Гліба в Санлісі й абатстві Святого Венсана, яке заснувала королева Анна.

На думку владики Бориса Ґудзяка, єпарха Паризького, символи святкування дають змогу в перспективі побачити цілісність подій в Україні. «Цьогорічне відзначення відбувається в складний і знаменний для всіх українців час. Цей радісний святковий здвиг у Франції буде для нас днем гордості за нашу історію та досвідом поринання в наше духовне начало. Адже мужність, європейськість і громадське заангажування Анни Київської можуть стати для нас знаменом і заохотою. Тисячолітня перспектива, яку надає нам пам’ять про Анну Ярославну, її дідуся Святого Володимира, що є патроном нашої єпархії, її дядьків страстотерпців Бориса і Гліба, зараз є особливо актуальна», — зазначив владика Борис.
За його словами, навернення князя Володимира до християнської віри має стати прикладом для сучасних українських політиків. «Володимир, котрий пролив стільки крові й мав багато наложниць, зумів у зрілому віці прийняти кардинальне рішення про навернення. Він радикально змінився і як політик. Цього потребує наша політика й наші державні мужі — визнати слабину своїх помилок і щиро змінити життя, згідно з моральними принципами та жертовним служінням», — наголосив єпарх Паризький.
Не оминули французькі святкування увагою й подій в Україні. У церкві Бориса і Гліба відбулася молитва за «Небесну Сотню» та всіх, що віддали своє життя за волю й гідність України, із проханням про силу та стійкість у час великих випробувань для українців.
Важливою була робоча частина святкування, коли громада представила гостям новостворений «Культурний центр Анни Ярославни». Прибулі також могли ознайомитися з новою версією архітектурних пропозицій для ремонту храму й облаштування культурного центру авторства Лариси Курилас. За словами співзасновників Вікторії Делленжер і Анни Кантер, мета цього центру — бути платформою для міжкультурного діалогу та сприяти співпраці між Україною, Францією, Європейським Союзом і міжнародним співтовариством.
Центр розроблятиме культурні й освітні проекти, спрямовані на краще розуміння України у Франції, Європі й усьому світі. Зокрема, планується проведення виставок, конференцій, форумів, фестивалів, концертів, освітніх програм і інші культурні та публічні заходи. Після реставрації будівлі XVII ст., зведеної на фундаментах, які датуються періодом Римської імперії, частину її простору займе постійно діюча виставка, присвячена постаті Анни Ярославни.
На реставрацію, ремонтні роботи й облаштування храму та центру потрібно близько 1,5 млн USD. Більш ніж 50 тис. EUR уже зібрали львівські підприємці, котрі й допомогли придбати церкву торік. Ці кошти буде використано для пошукових робіт, архітектурних розробок і забезпечення функціонування будівлі, згідно з нормами французького законодавства. Після цього планується розгорнути активну діяльність храму та центру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply