Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Ватикан представив сучасне трактування Біблії

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Ватикан представив сучасне трактування Біблії

Ватикан, що вперше брав участь у Венеціанському арт-бієнале, представив у своєму проекті сучасне трактування біблійної «Книги Буття» за допомогою інтерактивної інсталяції, чорно-білих фото й замороженого живопису. За словами кардинала Джанфранко Равазі, комісара павільйону Святого престолу й голови Папської ради з культури, для своєї першої присутності на бієнале вони обрали тему, що є фундаментальною й для культури, і для Церкви, до якої, до того ж, уже зверталося багато художників, чиї роботи залишили значний слід в історії мистецтва.

Цитата з Мікеланджело, наприклад, була представлена на цій виставці сучасною інтерпретацією у виконанні римського художника Тано Фесту, який використовував фрагменти фресок із Сікстинської капели — фігуру й обличчя Адама зі сцени «Сотворення людини», а також образ змія-спокусника. Вступний розділ демонструє, що Ватикан здавна протегував мистецтву й надалі не має наміру здавати своїх позицій.
Основний розділ експозиції має назву «На початку». Спершу глядач потрапляє в «Сотворіння» й навіть може стати причетним до цього процесу. Інтерактивна інсталяція міланської арт-групи Studio Azzurro, названа також, як і сама виставка, «На початку», урухомлюється за допомогою дотику долонь. Камені на екранах перетворюються спочатку на безсловесний світ рослин і тварин, а потім – на світ, населений різноголосими людьми.
У розділі «Руйнування» було виставлено 18 великоформатних світлин чеського фотографа Йозефа Куделки, відомого своєю документацією «Празької весни». За задумом організаторів проекту, ці знімки відображають згубне вторгнення людини в навколишнє середовище та руйнівний вплив часу.
Завершується виставка, тим не менш, на оптимістичній ноті: за «Відтворення» відповідають світлоносні великоформатні картини американського художника австралійського походження Лоуренса Керолла. Він був обраний за здатність надавати нові смисли традиційним матеріалам і створювати твори, що циклічно «вмирають» і «воскресають».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply