Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Урочистості з нагоди 1000-ліття упокоєння князя Володимира

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Урочистості з нагоди 1000-ліття упокоєння князя Володимира

Хрещення Русі

«Святий Рівноапостольний Володимир — творець Української держави» — під такою назвою в Києві 13-15 травня відбувалися урочистості, приурочені 1000-літтю упокоєння Хрестителя Руси-України та мученицької кончини святих князів Бориса і Гліба й 900-ліття перенесення їхніх святих мощів до храму у Вишгороді.

Заходи розпочалися конференцією на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, яку було організовано та проведено спільними зусиллями Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), Київської православної богословської академії, Національної академії наук України й Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського.
Конференція зібрала велику кількість представників духовенства і науковців. Зі словами привітань і доповідями на пленарному засіданні виступили священнослужителі, науковці з різних реґіонів України та представники влади. У виступах ішлося про роль Володимира у розбудові нашої держави, аналізувався зв’язок Церкви та політичної сфери, робився наголос на єдності церковного середовища.
По завершенні пленарної частини конференції виступив митрополит Філарет, глава УПЦ КП, котрий зробив наголос на важливості святкування таких ювілеїв. «Для чого відзначали 1000-ліття та 1020-ліття хрещення Русі, через п’ять років —1025-ліття. І зараз маємо новий ювілей. У радянські часи велася боротьба між християнством і атеїзмом. Під тиском європейських держав СРСР тоді був змушений піти на поступки і дозволити це святкування. Після відзначення тієї річниці комунізм пішов на дно, атеїзм у тому числі. І це — результат того святкування. Тепер, якщо від того ювілею перекинутись до сьогоднішніх святкувань, тут уже йде змагання між Росією й Україною, де бути українській державі: влитися в європейську цивілізацію чи повернутися в євразійський простір. Іде боротьба за Україну, за її історію, за її культуру, боротьба за князя Володимира, проводиться фальсифікація історії, аби підпорядкувати Україну Росі», — наголосив Блаженнійший.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...