Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

УПЦ МП готова перейти на українську мову

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

УПЦ МП готова перейти на українську мову

Українська мова може використовуватися для богослужінь в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Це також важливо для служб за кордоном, адже часто українські православні, намагаючись зберегти ідентичність, відвідують храми Української греко-католицької церкви (УГКЦ).

Про це після Архієрейського собору Російської православної церкви (УПЦ) у Москві заявив митрополит Бориспільський Антоній, перший вікарій Київської митрополії, керуючий справами УПЦ і ректор київських духовних академії та семінарії.
«Це – питання не релігійного, а культурного спрямування, — зазначив митрополит. — Адже дуже важливо, коли священик може, наприклад, прийняти сповідь у людини, яка спілкується українською мовою». При цьому він наголосив, що, згідно із запровадженими ще в 1990-х рр. нормами, «якщо 2/3 парафіян хочуть службу українською або іншою мовою — жодних питань не виникне». Антоній додав, що на українську мову богослужінь, в основному, перейшли парафії на Волині, але є такі й у Києві.
Крім цього, митрополит розповів про роботу УПЦ МП за межами України. «У сучасних умовах близько 7 млн українців перебуває за кордоном, і їм також потрібно надати можливість духовної допомоги, — пояснив о. Антоній. — Ми саме зверталися до Архієрейського собору, щоби розробити гнучкіший і простіший механізм, щоб УПЦ могла скеровувати туди священнослужителів».
Як приклад митрополит Антоній навів Італію, де вже в декількох храмах правлять служби православні священики з України. «У Мілані, наприклад, орендується храм, який входить до юрисдикції РПЦ. Але оскільки там більшість прихожан — українці, то й священик спрямовується з України», — сказав митрополит.
За словами владики, сферою уваги УПЦ МП є також українська діаспора в Північній Америці: «Якщо брати діаспору, то найбільша кількість наших співвітчизників — у США та Канаді. І тому навіть єпископ, який служить у парафіях УПЦ у Канаді, традиційно направляється з України».
Актуальність присутності священиків УПЦ МП за кордоном викликана також діяльністю там УГКЦ. «Нерідко православні українці, опиняючись за кордоном, у прагненні зберегти свою національну та культурну ідентичність починають відвідувати греко-католицькі храми», — ішлося у виголошеній на Соборі доповіді митрополита Володимира. Стурбованість УПЦ МП спричинили також «спроби УПЦ КП організувати свої парафії в діаспорі: «Ми повинні замислитися над розробкою більш ефективного механізму пастирської опіки українців у діаспорі».
Нагадаємо, що 2-5 лютого ц. р. у Москві відбувся архієрейський собор РПЦ, у якому взяли участь представники 247 єпархій церков, котрі входять до юрисдикції Московського патріархату. УРЦ МП на соборі представляв 71 із 73 митрополитів, що входять до складу собору. Митрополит Антоній був головою делегації УПЦ МП, він увійшов до редакційної комісії собору та виголосив доповідь митрополита Київського Володимира про життя УПЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply