Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

УПЦ КП просять допустити до святкування Хрещення Русі

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

УПЦ КП просять допустити до святкування Хрещення Русі

Під час зустрічі президента Віктора Януковича з керівниками християнських Церков глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) патріарх Філарет (Денисенко) висловив побоювання, що офіційні святкові заходи можуть відбутися без участі його Церкви. Він наголосив, що проведення Дня Хрещення Русі без УПЦ КП «може внести розкол в українське суспільство.

Формат участі УПЦ КП у заходах із нагоди 1025-річчя Хрещення Русі досі залишається невизначеним. «Святкування Хрещення Русі без УПЦ КП — це нонсенс, оскільки саме ми є наступниками Церкви, що існувала в Києві, коли Москви не було навіть у проекті. Київський патріархат — найбільша православна юрисдикція в Україні, і не враховувати думки його пастви просто неможливо», — каже архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), секретар Священного синоду УПЦ КП.
Думки українських і російських експертів щодо цього питання розділилися. «Те, що у Філарета є своя паства, абсолютно нічого не означає. Своя паства є й у вахабітів, і в сатаністів, і в прихильників гей-парадів. Справжнім розколом суспільства буде саме запрошення неканонічної УПЦ КП на будь-які заходи, пов’язані з цим великим святом. Упевнений, що в такому разі від візиту в Київ відмовиться не тільки патріарх Московський і всієї Русі Кирило, але й глави всіх помісних Церков», — упевнений Кирило Фролов, завідувач відділом зі зв’язків із Російською православною церквою (РПЦ), російським світом і православною спільнотою Інституту країн Співдружності Незалежних Держав.
Між тим, на думку Тараса Антошевського, голови Релігійно-інформаційної служби України, представники УПЦ КП обов’язково мають узяти участь у врочистостях. «Нехай глави інших помісних Церков, які, швидше за все, приїдуть на запрошення Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), зустрічаються й моляться разом. Але це не має стосунку до загальнодержавних свят, на яких не можна ігнорувати УПЦ КП як велику та впливову в країні Церкву», — стверджує п. Антошевський. В УПЦ МП не мають наміру перешкоджати участі УПЦ КП в офіційних заходах. «Ми спостерігаємо це (участь. — Ред.) у рамках співпраці держави та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, тому на якихось офіційних подіях їхні представники цілком можуть бути», — запевняє протоієрей Георгій Коваленко, голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply