Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Унікальний храм для ветеранів

Автор:

|

Жовтень 05, 2017

|

Рубрика:

Унікальний храм для ветеранів

Отець Меркурій

Священик із Підмосков’я побудував в у Нікополі Дніпропетровської області церкву на честь воїнів, загиблих у російсько-українській війні. Отець Меркурій, котрого з Росії витиснули представники Московського патріархату, тепер щоранку молиться за полеглих оборонців України. Звичайний будинок колишньої лікарні, що майже десять років стояв порожнім, тепер перетворюється на церкву, вхід до котрої прикрашений синьо-жовтим і червоно-чорним прапорами. «Ми — українська церква, і прапори у нас українські», — пояснює священик.
Отець Меркурій вісім років служив у Ногінську, але минулої осені через суд Московський патріархат (МП) добився рішення, щоб його церкву зруйнувати. Священик повернувся на Батьківщину і вирішив, що в його новому скромному храмі кожному буде зрозуміло, що в країні йде війна. Тепер у церкві є рушник пам’яті, на якому записані 30 прізвищ полеглих в обороні України місцевих жителів. «Ми нещодавно відспівували 31-го, він помер у київському шпиталі», — ділиться настоятель.
Вишиті рушники й ікони в цей храм принесли прості люди. Особливо о. Меркурій цінує підсвічник — його подарував Микола Гайдук і поїхав на війну. «Останнє прохання було, якщо з ним щось трапиться, аби стояв під іконою Миколая Чудотворця», — каже священик. Маленьку іконку вишила бісером дружина одного з бійців, тільки Гайдук цього так і не побачив. Він загинув у Луганському на Донеччині.
Храм ремонтували силами ветеранів, котрі допомагали і з куполом, і з хрестом. Ремонт триває в майбутній трапезній — там о. Меркурій тримає великий хвіст від снаряда, котрий сам привіз із передової. «Гостинці «руського міра». Принципово привіз», — каже він.
До храму молитися за сина приходить Віктор Біжко та каже, що в такій церкві можна й повінчатися з жінкою. І хоч храм діє зовсім недовго, він уже встиг отримати першу похресницю — маленька Олеся, командирська доня, народилася, коли тато був на позиціях. За кума ротний узяв свого бойового побратима.

Наталія Нагорна, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply