Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Унікальна кована книга

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Унікальна кована книга

Дивовижний витвір мистецтва — ковану книгу — представили в Луцьку. Презентація шедевру, що важить понад півцентнера, відбулася в музеї Волинської ікони. В основу сюжету книги покладено Хресну дорогу Ісуса Христа на Голгофу. Тут проілюстровано сім стацій, тобто зупинок Спасителя. На кожній із сторінок зображено зупинку з витравленим на металі текстом.

Автор Роман Андрійовський, який за першим фахом є художником по металу, другу освіту здобував у Львівській академії друкарства. Ось і вирішив таким оригінальним способом об’єднати свої вміння та навички. Митець розповів, що працював над кованою книгою близько року. Спочатку сторінки робилися з пластиліну, потім переносилися на прозоре скло. І лише тоді втілювалися в металі.
Вага книги, що відтворює страсті Христові, становить близько 50 кг. Для виготовлення унікального «фоліанту» використовувалися сталь і латунь. Наразі це – єдина книга такого роду в Україні. Постійно вона зберігається у Львові — в Українській академії друкарства. Але починаючи з минулого року книгу репрезентують у різних містах України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply