Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 18, 2018

Українця відзначили високою нагородою у Польщі

Автор:

|

Червень 16, 2016

|

Рубрика:

Українця відзначили високою нагородою у Польщі
Борис Ґудзяк приймає нагороду

Борис Ґудзяк приймає нагороду

У Вроцлаві відбулося вручення нагороди Яна Новака-Єзьоранського — політика, журналіста, легендарного зв’язкового під час Другої світової війни, одного з найвідоміших діячів польської діаспори. Цьогорічним лауреатом «за великий внесок у творення незалежної, суверенної й європейської України як спільноти вільних людей» став Борис Ґудзяк, єпископ Паризької єпархії святого Володимира Великого Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету.
Він наголосив на геополітичній революції, що відбулася в стосунках українців і поляків. «Сьогодні на політичному й інших рівнях Республіка Польща (РП) є найстійкішим союзником України, її адвокатом в Європі, а це було немислимо ще за моєї молодості. Це — епохальна зміна сердець», — вважає єпископ. Проте, на його думку, Україна, що зараз переживає війну, потребує ще однієї геополітичної революції — примирення з Росією, а тому грошову нагороду (10 тис. EUR) владика вирішив віддати на започаткування проекту зустрічей для молоді з України, Росії та Польщі.
Цю нагороду заснував 4 червня 2004 року Ян Новак-Єзьоранський разом із мерією Вроцлава, Вроцлавським університетом, Національною бібліотекою імені Оссолінських і Колегіумом Східної Європи. Лауреатами нагороди у різні роки були: перший посткомуністичний прем’єр-міністр Польщі Тадеуш Мазовєцький, президент США Джордж Буш-старший, голова Верховної Ради Білорусі Станіслав Шушкєвич, архиєпископ Парижа Жан-Марі Люстіже, перший президент Чехії Вацлав Гавел, автор польських реформ Лєшек Бальцерович, президент Литви Валдас Адамкус, професор Зібґнєв Бжезінський та Інститут літератури в Парижі.

Ярина Вілінська, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...