Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Українська ікона відкрила Рік Божого милосердя

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Українська ікона відкрила Рік Божого милосердя

Блаженнійший Святослав

На прохання Святійшого Отця українська стародавня ікона Богородиці «Милосердя двері» з польського міста Ярослав прибула до Ватикану, щоб відкрити ювілейний Рік Божого милосердя в усій Римо-католицькій церкві (РКЦ). Про це Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Ярославська ікона «Милосердя двері» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року. Після того, як комуністи закрили український храм у Ярославі, ікону «Милосердя двері» забрали і вона багато років перебувала в музейних фондах. Тепер юридично вона є власністю польської держави. Але УГКЦ вдалося зробити так, аби ікону повернули хоча б до храму.
Папа Франциск почув про ікону «Милосердя двері» від о. Раньєро, проповідника Папського дому, і сказав, що хоче, аби оригінал цієї ікони був у Римі до початку Року Божого милосердя. Дипломати Польщі при Ватикані, польські урядовці й українські святі отці працювали над тим, як цю стародавню ікону до Рима можна було доставити. У результаті, ікона поїхала у супроводі десяти людей, шестеро з яких — охоронці.
Ікона «Милосердя двері» також буде офіційною іконою Року Божого милосердя в УГКЦ. Її виставлятимуть в усіх катедрах. «Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі збагнути. Адже ми так давно шукали способу, аби вся РКЦ молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі. І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», — зауважив Блаженнійший. Він попросив молодих людей молитися, аби ікона успішно доїхала до Ватикану. Так і сталося.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply