Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Україно, ми — з тобою!

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Україно, ми — з тобою!

15 грудня в Лідкомбі біля Cиднея парафія iмені Св. Aндрія відзначала свій щорічний празник. Це вже кілька років свято, обідню та розважальну частину проводять на церковному подвір’ї, улаштовують і пікнік. Для дітей організовують різні забави, і тоді учасників стає набагато більше. Парафіяльне свято пройшло цього року дуже цікаво. 

З огляду на події в Україні, де тисячі, а то й мільйони людей вимагають на Майдані відставки президента Януковича й уряду Азарова та покарання тих, хто знущався, бив мітинґувальників, які зійшлися на мирні протести, діаспора підримує такі вимоги й засуджує злочинну поведінку «беркутівців». І в Сиднеї вирішили знову духовно єднатися з народом України.
Напередодні свята, у суботу, у розставленому великому шатрі розвішали шість національних українських прапорів, які я пошила ще 2008 року й тримала в шафі, у шухляді. Стали в пригоді й два австралійських прапори. Рада, що їх знайшла. Повісили й сині кульки з тризубом і написом: «Україна — за європейську спілку», які зараз популярні на демонстраціях у Австралії.
У неділю не було спекотно, бо в Лідкомбі постійно повіває вітерець! Хмарилося, і то дуже, але дощу не було.
Біля входу до церкви збиралися діти, учні української Братської школи. Учителька Марійка Кука роздала їм квіти, ромашки та подібні до волошок сині квіти. Діти з учителями та батьками під спів хору «Боже Великий Єдиний» внесли до церкви великий синьо-жовтий український і австралійський прапори. Це виглядало велично, зокрема тому, що навіть дітки починаючи з чотирирічних знали, чому вони вносять прапори. Які вони були горді з того, що це – їхній вклад у Майдан, який відбувається ген далеко в Києві, де більшість із них побувала в червні-липні ц. р. у гостях підчас шкільної поїздки.
Парох церкви отець Симон Цькуй перед відправою служби Божої привітав дітей, учителів і їхніх батьків і пояснив присутнім, що сьогоднішнє богослужіння, молитви присвячуються присутнім на Майдані в Києві, в інших українських містах, а також у у світі, де відбуваються демонстрації на підтримку народу України.
Богослужбу разом з о. Cимоном відправляли о. Ждан Коломийць, о. Олег Стефанишин і о. Михайло Шиян. Дуже-дуже гарно співав хор під орудою Василя Опришка.
Отець Симон у своїй проповіді кілька разів наголошував на тому, що народ України, зокрема молодь, студенти, старші люди знову показали свою зрілість, заявляючи, що не хочуть повернення до СРСР чи якогось Митного Союзу з Росією, а прагнуть бути в колі вільних народів Європи, й уся діаспора — із тією свідомою частиною українського народу.
Так пригадуються мені слова пісні, яку під час студентських протестів 1990 року співав Олег Павлишин: «Може, цього разу станеш вільною, Україно моя». Усі, дослівно всі ми переживаємо, щоби демонстрації закінчилися без жертв.

Мaрічкa Гaлaбурдa-Чигрин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply