Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

УГКЦ знову хочуть заборонити

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

УГКЦ знову хочуть заборонити

Міністерство культури України погрожує Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) судовими позовами за участь її духовенства в протестах. Про це заявив Блаженнійший Святослав, предстоятель УГКЦ. Він розповів, що УГКЦ отримала від Мінкульту листа фактично з погрозами: «Доволі цікаво, що в цьому листі вперше за всі роки існування незалежної України прозвучало попередження, і можна навіть назвати його погрозою, про те, що релігійні громади УГКЦ у судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу». 

«Ми думали, що час, коли переслідували Церкву, уже давно минув», — обурився він і нагадав, що саме цьогоріч виповнюється 25 років від легалізації УГКЦ в колишньому СРСР. «Минули ті часи, коли руйнувалися храми, а священиків, які несли духовну послугу своїм вірним, арештовували чи навіть вбивали, наголосив владика. – Тому велику стурбованість у нас викликало твердження, яке лунає тепер, у незалежній Україні, що служіння УГКЦ вважається таким, що «може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення (її) діяльності».
За словами Блаженнійшого Святослава, підставою для такої заяви Мінкульту стала участь священників у акціях на київському Майдані. «Приводом є сам факт, що частина духовенства є серед вірних, які спонтанно вийшли на мирні протести, — пояснив глава УГКЦ. – Ми завжди були, є й будемо з народом, це є серцевина Церкви. Ми ніколи не заохочували та не благословляли жодних протиправних дій. Ми завжди виховували правову культуру. Ми завжди закликали виконувати закони України згідно з Божим законом, а відтак, із соціальною доктриною Церкви».
Владика заявив, що Церква заохочує вірян бути активними учасниками суспільного процесу. «Церква не є учасником політичного життя, але вона є невід’ємною частиною громадянського суспільства», — зазначив Святослав Шевчук. – Церква не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку. Наші віряни спільно з іншими громадянами України озвучили в мирний спосіб своє бачення європейського вибору України на основі християнських і загальнолюдських цінностей».
Присутність духовного отця там, де перебувають його вірні, є складовою частиною пастирської опіки, запевняє Блаженнійший Святослав. «Бути зі своїми вірянами — це обов’язок священика, що випливає із самої місії Церкви. Цій місії, дорученій Христом, наша Церква завжди була вірною й такою залишиться в майбутньому, незважаючи на будь-які погрози», — ідеться в заяві голови УГКЦ.
Він пояснив владі, що Церква несе мир і терпимість, а тому місце проведення мирних акцій є найвідповіднішим для служіння та повчання. «Ми переконані, що молитва за мир разом із тими, хто в мирний спосіб виявляє своє бажання жити в правовій державі, — це є відповідне місце для молитви. Для цього не потрібно якогось окремого дозволу державної влади», — підкреслив глава УГКЦ.
Натомість, лідер опозиції Арсеній Яценюк вимагає відставки міністра культури Леоніда Новохатька та його першого заступника Тимофія Кохана за погрози на адресу УГКЦ. «Як громадянин, як політик і як вірний УГКЦ, я глибоко обурений погрозами, до яких удався на адресу Церкви цей «гідний» нащадок Сталіна-Галана-Костельника», — заявив політик. «УГКЦ була, є й буде! І не просто Церквою, а ангелом-хоронителем українського духу, як і УПЦ КП», — зазначив він.
Також засудив погрози Міністерства культури в бік УГКЦ за діяльність її духовенства на Євромайдані в Києві Світовий конгрес українців (СКУ). «СКУ обурений такою інтерпретацією закону України та вважає висловлені в листі Міністерства культури України погрози на адресу УГКЦ порушенням конституційного права на свободу віросповідання», — заявив Евген Чолій, президент СКУ. Окрім цього, п. Чолій закликав українські владні структури негайно відкликати безпідставні звинувачення в бік УГКЦ, священнослужителі якої разом із учасниками мирного Євромайдану в Києві молилися на підтримку українського народу в його бажанні жити у правовій державі.
Лист Мінкультури України до архієпископа УГКЦ Святослава Шемчука викликав подив і обурення в Республіці Польща (РП). Депутат Mирон Сич, представник української громади в сеймі РП, оприлюднив заяву, у якій назвав цей випад спробою залякати ієрархію, духовенство та віруючих. А ще рішуче засуджує уряд України за погрози та попередження щодо УГКЦ стосовно судового позову та позбавлення прав здійснення релігійної діяльності Cоюз українських організацій Aвстралії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply