Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

УГКЦ заборонила священикам аґітувати

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

УГКЦ заборонила священикам аґітувати

Блаженнійший Святослав (на фото), глава Української греко-католицької церкви, заявив, що УГКЦ заборонила своїм священнослужителям аґітувати парафіян за будь-яку політичну силу на виборах до Верховної Ради України (ВРУ). «Наша Церква на Синоді постановила заборонити священикам аґітацію. Якщо він (священик) це робитиме, то підпаде під дисциплінарне стягнення», — наголосив глава УГКЦ.

За його словами, священик не може прямо говорити, за кого голосувати, оскільки це — не його завдання. «Священик може вказувати на вічні істини, які треба впровадити в суспільне життя, особливо якщо мова йде про цивільну відповідальність. Виховувати їх», — додав владика Святослав.

Також глава УГКЦ зазначив, що якщо священик буде вказувати парафіянам, за кого конкретно голосувати, то цим він диктуватиме їм певну поведінку й, таким чином, буде сприймати парафіян як нерозумних дітей, не здатних самостійно відрізнити добро від зла. «Вважаю, що наші люди — досить свідомі, часто свідоміші за тих, хто хоче ними маніпулювати», — підкреслив Святослав Шевчук.

При цьому, відповідаючи на питання про те, як він робить свій вибір, очільник УГКЦ розповів, що намагається не бути легковірним. «Стараюся не дивитися на другорядні речі. Пробую аналізувати: здатна та або інша політична сила щось змінити в країні чи ні. Тому мені би хотілося побачити програми тих партій, щоби до кінця зробити свій вибір. І мені, як пересічному виборцю, це нелегко сьогодні», — сказав глава УГКЦ. Він поскаржився на те, що зараз дуже важко знайти програму тієї чи іншої партії.

Нагадаємо, що раніше УГКЦ закликала своїх прихожан не продавати своїх голосів на виборах до ВРУ. При цьому Церква просить вірян прийти й зробити свій вибір.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...