Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

УАПЦ проситься до Константинопольської Церкви

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

УАПЦ проситься до Константинопольської Церкви
Макарій, глава УАПЦ

Макарій, глава УАПЦ

Архієрейський собор Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) звернувся до Вселенського патріарха з проханням про прийняття до Константинопольської матері-церкви на правах Української церкви, які були чинні до 1686 року.
За результатами засідання Архієрейський собор УАПЦ, зокрема, ухвалив: звернутися до Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя — нового Риму, Вселенського патріарха з проханням про приєднання, з метою консолідації всього православ’я на теренах України, подолання розділення українських православних та утвердження єдиної Помісної автокефальної української православної Церкви відповідно до рішень Святого і Великого Православного Собору на острові Кіпр 2016 року про надання автономного статусу Церквам.
У своєму зверненні Архієрейський собор наголосив на тому, що УАПЦ бере початок церковного будівництва від апостольського благословення апостола українського Андрія Первозваного (33-70 рр.), Скіфської єпархії (ІІ ст.— середина ІХ ст.), Української (руської) церкви з центром Митрополії в Києві (862-1686 рр.) та визнання 988 року християнства державною релігією в Русі-Україні.
У новітні часи (ХХ ст.) повнота УАПЦ має столітню історію від часу підтвердження проголошеного 5 травня 1920-го свого відродження як незалежної Помісної церкви на Всеукраїнському православному соборі в Києві 14-30 жовтня 1921 року, а також благословення на відновлення ієрархії УАПЦ у 1942-1944 рр. Предстоятелем Автокефальної православної церкви в Польщі Митрополитом Діонісієм Валединським і третього відродження УАПЦ у 1989-1990 рр. за Предстоятельства Святійшого Мстислава Скрипника, Патріарха Київського й усієї України (котрий одночасно був і Першоїєрархом УАПЦ в США й УАПЦ у діаспорі, які зараз є у складі Вселенського патріархату).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...