Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

У зоні АТО служать 40 душпастирів УПЦ КП

Автор:

|

Січень 07, 2015

|

Рубрика:

У зоні АТО служать 40 душпастирів УПЦ КП

У зоні проведення Антитерористичної операції (АТО) перебуває близько 40 капеланів Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомив Філарет, очільник УПЦ КП. «Тих, хто офіційно пройшов через призначення Генерального штабу Збройних сил, — приблизно 15 капеланів. А загалом — десь 40 осіб, а може, і більше», — сказав він.

За словами патріарха, священики вирушають у зону АТО добровільно. «Є закон про капеланство, і ми користуємося цим законом, скеровуємо туди священиків – тих, хто хоче йти. Вони йдуть туди, здійснюють молитви, підтримують дух воїнів», — повідомив Філарет.
При цьому він запевнив, що священики не беруть участі у бойових діях. «Добровільно йдуть в окопи, але зброї в руки не беруть, бо священик не має права носити зброю й стріляти», — повідомив патріарх. Він додав, що якщо душ пастир буде стріляти, то його позбавлть права священнослужіння.
За словами Філарета, священики в зоні АТО тільки перебувають поруч із бійцями, моляться, розмовляють і підтримують їх. Також патріарх зазначив, що при УПЦ КП діє відділ соціальної допомоги, який проводить семінари з реабілітації для воїнів, котрі побували в боях на сході. Як писав «Міст», раніше Кабінет Міністрів ввів капеланську службу у Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі України.

До слова
Єпископа Ужгородського і Закарпатського УПЦ КП Кирила відлучили від Церкви за позування на фотографіях зі зброєю в руках. Про це повідомляється в заяві Священного синоду, викладеній на сайті УПЦ КП. «Такі дії єпископа Кирила є грубим порушенням канонічних правил, що забороняють священнослужителям брати в руки смертоносну зброю. У разі скоєння навіть ненавмисного вбивства священнослужитель підлягає забороні у священнослужінні або позбавленню сану», — сказано в заяві синоду. Там додали, що дії єпископа Кирила дискредитують Церкву, сіють спокусу та можуть бути використані ворогами Київського патріархату й України з провокаційною метою.

Єпископ Кирило

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply