Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 14, 2018

У Турці парафіяни перейшли в підпорядкування УПЦ КП

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

У Турці парафіяни перейшли в підпорядкування УПЦ КП

Свято-Покровський храм

Парафіяни Свято-Покровського храму Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) у місті Турці офіційно віддали свою церкву у підпорядкування УПЦ Київського патріархату (КП). Громада оформила всі необхідні для цього документи й перереєструвала храм. Перше офіційне богослужіння провів священик Київського патріархату.

Як розповів єпископ Яків, керуючий Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП, рішення про зміну підпорядкування храму ухвалила громада Турки. Із цією метою прихожани храму організували збори, де , всі присутні, крім однієї людини, проголосували про зміну підпорядкування. Протокол зборів та заяву про зміну підпорядкування із підписами прихожан зареєстрували в управлінні культури і релігії Львівської обласної державної адміністрації.
«За статутом, будівля, земельна ділянка належать не Церкві, а громаді. Тож прихожани вирішили віддати храм у наше підпорядкування і з відповідною заявою звернулись до міської ради», — уточнив єпископ Яків. Відповідну ухвалу депутати затвердили на сесії Турківської міської ради.
У день першого офіційного богослужіння, яке провів священик Київського патріархату, прихoжaни чергувaли біля церкви з п’ятої гoдини ранку. Згодом до них долучилися грoмaдcькi oргaнiзaцiї «Мaйдaн Туркiвщини», «Сaмooбoрoнa Турки» тa «Нaрoднa гвaрдiя».
Попередній настоятель церкви о. Олексій Слобода того дня не прийшoв. Телефоном він повідомив, щo хвoрий i відмовився віддати ключі. Тoдi люди вирішили зрiзaти зaмки. Прoцедуру знімали нa вiдеo у приcутнocтi депутaтiв мicькoї рaди, предcтaвникiв мiлiцiї та грoмaдcькocтi. Після цього зробили oпиc мaйнa й замінили зaмки. Прихожани Свято-Покровського храму постановили Якийсь час цілодобово охороняти церкву.
Конфлікт парафіян зі священиком Московського патріархату тривав понад півроку. Прихожани звинувачували свого пароха в агітації за Росію й окупантів. Упродовж трьох місяців люди вимагали від панотця припинити агітацію та дозволити їм молитись у своїй церкві за загиблих українських військових. Він же не реагував на їхні вимоги.
Після тривалого протистояння священикові Олексію Слободі запропонували разом із громадою перейти до Київського патріархату. Він відмовився, мотивуючи це тим, що Московський патріархат — єдино правильний. Після цього парафіяни не допускали Олексія Слободу до церкви.
Священик звернувся по допомогу до російських медіа: на сторінках «Вести.ру» й на телеканалі «Россия 24» 4 жовтня 2014-го з’явився сюжет, у якому Олексій Слобода звинувачував представників місцевого самоврядування та правоохоронців у бездіяльності щодо самовільного захоплення приміщення храму радикальними майданівцями, котрі змушують його зрадити віру та перейти у підпорядкування КП і періодично б’ють його за те, що він цього не робить. Тоді ж Андрій Кумечко, начальник Турківського районного відділку міліції, повідомив, що міліція понад три місяці спостерігала за цим конфліктом. Однак і правоохоронці, і представники органів місцевого самоврядування втручалися у процес винятково у межах повноважень.

Ірина Скіць, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...