Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

У Трускавці зводять скульптуру Христа, як у Ріо-де-Жанейро

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

У Трускавці зводять скульптуру Христа, як у Ріо-де-Жанейро

Скульптура Христа, як у Бразилії, височітиме над Трускавцем з розкритими обіймами. Поки що працюють над головою Спасителя. Робітник Богдан Дищук із напарником зараз формують з бетону постать Ісуса. Трудяться щодня. Зате, кажуть, відчувають спокій і благословення на собі. «Не перший раз такі відчуття, бо я і раніше працював на реставраціях у церквах. Приємно працювати, приємно творити. Це не праця, а задоволення», — розповів будівельник.
А задумав цю скульптуру Ігор Кісак, мешканець Трускавця й інженер-будівельник за освітою, батько п’ятьох власних дітей і трьох прийомних «У житті Бог мені дуже допомагає. Дуже допомагає!», — каже він.
Спаситель стоятиме на Гошівській горі, що від рівня залізничної колії сягає понад 20 м. «Тільки на ліпку самої скульптури Ісуса Христа пішло близько 20 т глини. Щоб пізніше зняти форми, 22,5 т. гіпсу пішло. Тепер виставили, вилили постать на місці з бетону», — уточнив п. Кісак.
Висота скульптури буде 9 м. Плюс триметровий постамент. Він стоятиме обличчям до міста. А руки розкриє наче для обійм. Тож здалеку виглядатиме немовби хрест. Таким зі свого храму його бачитиме о. Петро Івасівка, співідейник проекту. «Ісус розкриває свої руки, щоби кожного обійняти, привести до правдивого життя. Не того життя, що світ дає, а того, що Бог може дати», — пояснив священик храму св. Миколая.
Урочисту презентацію скульптури планують на наступний рік. А поки що до робіт долучаються меценати: одні допомагають транспортом, інші кран дали, хтось обіцяє провести світло. А от скільки коштує уся робота — тримають у таємниці. «Кошторисна вартість — це ось тут, у душі», — підсумував Ігор Кісак. Каже, хотів би, аби до Трускавця приїжджало більше туристів.

Оксана Сенишин, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply