Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 23, 2019

У Тернополі вперше показали катакомбну церкву

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

У Тернополі вперше показали катакомбну церкву

У Тернополі, на вулиці Листопадовій, під будівлею обласної прокуратури торік знайшли катакомбну церкву. Нещодавно її вперше відкрили для ознайомлення громадськості. Тепер церква має стати однією з візитівок Тернополя, її планують реконструювати.
Журналістам уже провели першу екскурсію підземним храмом і ознайомили з туристичними можливостями об’єкту. «Цю будівлю створили 1912 року. Проблема в тому, що прокуратура раніше була більше закритою структурою, зараз же маємо більший доступ до архітектурної пам’ятки. Для ознайомлення цю церкву відкрили вперше. Є вже кілька створених проектів, як має виглядати вхід до архітектурної пам’ятки. Катакомбна церква — один із чотирьох храмів, які розташовані у Тернополі. До них також відноситься Архікатедральний собор, «Зелена церква» та «Надставна церква», — зазначив Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя.
Дослідники кажуть, що там на початку XX ст. стояв монастир французьких сестер-йосифаток. Черниці навчали в ньому панянок французької, етикету та покірності. Із Катедральним собором монастир з’єднувався підземним ходом.
Під монастирем розташовувалася катакомбна підземна церква. Була вона зовсім невеличка — 3 м заввишки, 8 м — завдовжки і 5 м завширшки. 1952-го в приміщення монастиря переселилася прокуратура. Вхід до підземної церкви завалили, стіни побілили, а саме приміщення пристосували під потреби господарів у мундирах. Святиню переобладнали під тир, у якому навчалися стріляти з пістолетів. Згодом приміщення закинули.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...