Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2012/01/s_11_093-300x200.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2012/01/s_11_093.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

У свята пильнуватимуть за Десятинкою

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Громадянська ініціатива (ГІ) «Збережи старий Київ» закликала всіх небайдужих киян протягом новорічних і Різдвяних свят перебувати в стані підвищеної «бойової» готовності в разі переростання консерваційних робіт у спорудження сучасного храму Української православної церкви (УПЦ) на місці Десятинної церкви.

Ідеться про організацію цілодобового стеження за перебігом робіт із консервації на Десятинці, а у випадку виявлення підозрілих дій — негайно повідомляти медіа та громадськість.

Активісти ГІ підозрюють, що в ситуації з Десятинкою київська влада грає на боці церковної громади УПЦ, оскільки досі так і не демонтовано тимчасової незаконної церковної споруди на історичній території. Тоді як київські чиновники добилися ліквідації більш ніж тисячі тимчасових споруд по місту.

Як стверджують у ГІ, у них є інформація, що релігійна громада УПЦ, котра встановила цю капличку, має намір використати початок робіт із консервації Десятинки для реалізації свого задуму спорудити модерновий храмовий комплекс на місці прадавньої святині. Проти такого псевдо-відновлення Десятинної церкви виступають науковці та пам’яткоохоронна громадськість держави.

У ГІ вважають тривожним той факт, що рішення про засипання піщаним ґрунтом решток фундаменту Десятинки не могли прийняти протягом багатьох місяців. «Це наштовхує на пі­дозри, що консервація може бути лише маскуванням для початку реальних будівельних робіт під Новий рік і Різдво. Це — найсприятливіший час для незаконних будівельних операцій, — зазначається у зверненні активістів ГІ.

Нагадаємо, що проти ночі на 26 травня на територію Історичного музею, де містяться рештки Десятинної церкви, невідомі особи завезли будівельні вагончики. Священики каплички УПЦ, розташованої на Десятинці, визнали, що ці вагончики призначено для облаштування будівництва храму на місці фундаменту стародавньої церкви.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...