Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

У Словаччині зарахували до лику блаженних дівчину, яку вбив радянський солдат

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

У Словаччині зарахували до лику блаженних дівчину, яку вбив радянський солдат

У словацькому місті Кошице близько 30 тис. вірян-католиків 1 вересня взяли участь у церемонії беатифікації (зарахування до лику блаженних) Анни Колесарової, словацької дівчини, яку під час Другої світової війни вбив радянський солдат за відмову вступити з ним в інтимний зв’язок. Джованні Анджело Беччу, представник Ватикану, назвав Колесарову «мученицею, яка віддала своє життя Христу, щоб зберегти чистоту», повідомило «Радіо Свобода».
16-річну Анну Колесарову вбили в містечку Висока-над-Угом на сході Словаччини в листопаді 1944 року. Боєць Червоної армії, чиє ім’я залишилося невідомим, як стверджують, застрелив дівчину на очах її рідних. Історія Колесарової здобула популярність в її рідному краю, а її могила стала місцем паломництва католицької молоді.
Виступаючи на церемонії беатифікації, представники Церкви наголосили, що історія Анни Колесарової змушує задуматися і про ті приниження, які нерідко зазнають молоді жінки в сучасному світі. Водночас, у зв’язку з беатифікацією Колесарової на адресу Римо-католицької церкви звучить і критика: її звинувачують у неналежному ставленні до жертв зґвалтувань, у постановці неправильної, як стверджують критики, моральної дилеми вибору між збереженням життя та цнотливістю.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply