Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

У Севастополі освятили кам’яний хрест

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

У Севастополі освятили кам’яний хрест

У Севастополі, у Свято-Нікольському храмі, його настоятель митрофорний протоієрей Ґеорґій (Поляков) освятив найбільший у світі кам’яний хрест, виготовлений уральськими майстрами. Уряд України ухвалив безпрецедентне рішення: хрест, виготовлений у Росії й завезений в Україну, було звільнено від усіх митних платежів.

У травні ц. р. Сергій Титлинов, генеральний директор Єкатеринбурзького художнього фонду, звернувся з листом до президента України з проханням про сприяння у звільненні ввезеного на територію України 7,5-метрового кам’яного хреста від усіх митних платежів. Із таким же проханням виступили представники Свято-Нікольської громади.

Пізніше хрест для храму-пам’ятника в Севастополі визнали гуманітарним вантажем, а громаду храму звільнили від сплати всіх мит. Наразі хрест тимчасово встановлено на спеціальному майданчику перед Свято-Нікольським храмом для проведення обряду його врочистого освячення, яке планують провести 29 липня — у День Військово-морського флоту Росії й День Флоту України.

Свято-Нікольський храм-пам’ятник є частиною Братського кладовища Північної сторони й побудований на честь воїнів, загиблих у Першу оборону Севастополя під час Кримської війни. Тут поховано близько 40 тис. вояків.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply