Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

У Росії знесуть єдиний український храм

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

У Росії знесуть єдиний український храм

Свято-Троїцький храм

Московський обласний суд ухвалив рішення знести Свято-Троїцький храм Богородської єпархії, який є єдиним храмом УПЦ КП на території Росії. Про це повідомив ієромонах Святослав Скороход. «3 жовтня ц. р. набув чинності остаточний вирок щодо знесення нашого Свято­Троїцького храму в м. Ногінську Московської області, яким було задоволено позивача — Адмініcтрацію Ногінського району (а по суті — МП), і рішення першої судової інстанції Ногінського міського суду», — написав священнослужитель у Facebook.
Згідно з постановою, храм має бути знесений упродовж чотирьох місяців за рахунок єпархії. «На жаль, усе українське систематично підчищається та знищується: резонансне рішення щодо знесення храму, закриття української бібліотеки та ліквідація єдиної централізованої української організації «Український конґрес Росії», — додав о. Скороход. — Напередодні засідання суду на Тетяну Горюнову, нашого адвоката, було скоєно напад. Ввечері, коли вона поверталась додому, невідомі з машини почали по ній стріляти, опісля погрожуючи по телефону розправою у випадку подальшої підтримки та захисту нашого храму в суді».
Митрополит Адріан (Старина), настоятель храму, повідомив про численні порушення в ході цього судового процесу. «Одна з трьох суддів не давала можливості нашому адвокату викласти всі порушення Ногінського міського суду, де було прийнято зловісне рішення про знесення нашого нового Свято-Троїцького храму в Ногінську за рахунок нашої ж єпархії. Всі її доводи про ці порушення обласна суддя називала політичними амбіціями, а коли було дано слово мені, митрополиту Адріану як відповідачу у справі про незгоду зі знесенням храму, то вона і слухати не хотіла правду про однобокий підхід до справи, який мав місце в Ногінському міському суді, а зараз і в Московському обласному», — зазначив він.
За словами митрополита, він не отримав ніяких звісток про виклик на засідання до Московського обласного суду, а на сайті суду не було інформації про дату слухання цієї справи. Владика зазначив, що жоден телефон установи не працював і ніхто не відповідав на дзвінки. «Тільки чисто випадково 30 вересня ми зайшли до приміщення Ногінського міського суду, де дізналися про 3 жовтня», — написав митрополит у Facebook.
Він зазначив, що суд Ногінська «виконував замовлення якоїсь тіньової організації, а конкретніше — Московської єпархії Російської православної церкви». За словами митрополита, представники Церкви шукатимуть «правди у вищих ешелонах влади».
Церква у Ногінську була єдиною культовою спорудою на території Росії, що належить до юрисдикції УПЦ КП. Свято-Троїцький храм існував із початку 1990-х рр., а 1994-го його настоятель митрополит Адріан (Скорина), будучи етнічним українцем, перейшов у УПЦ КП.
Віряни та священнослужителі УПЦ КП постійно зазнавали цькування з боку Московського патріархату, а з початку російсько-української війни воно набуло глобального характеру. Храм щодня таврували по телебаченню, по місцевому радіо і в газетах. Тексти розклеєних по місту листівок також стали жорсткішими. У них УПЦ КП називалася вже «лжецерквою» і повідомлялося, що її священики «не вважають гріхом вбивати тих, хто живе на Донбасі і в Москві», а також «вітають воєнні дії хунти на південному сході країни». Апогеєм цькування стало подання позову у земельному спорі від імені адміністрації Ногінського району.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply