Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 27, 2020

У Марокко зносять православний храм

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

У Марокко зносять православний храм

У Касабланці вирішили зруйнувати церкву Успіння Божої Матері — один із двох храмів Російської православної церкви (РПЦ), які залишилися на всій території Марокко. Він був зведений зусиллями російських еміґрантів 1958 року.

Проблеми в церкви почалися кілька місяців тому. «1 лютого 2012 року в недавно відремонтований зусиллями парафіян храм прийшли робітники, які розламали цінний іконостас, віддерли від стін старі ікони й спробували винести святині в невідомому напрямку», — розповів Максим Массалітін, настоятель Воскресенського храму РПЦ у Рабаті, столиці Марокко.

Причиною таких дій став «продаж майна Успенської парафії марокканській підприємниці з метою подальшого знесення храму, позаяк Успенська церква розташована в центрі міста, в одній із престижних ділових дільниць». Ключі від храму вже передано клієнтці, яка не пускає в будівлю о. Саву Тета, що прибув із Женеви.

4 червня в Касабланці вже пройшла мирна маніфестація представників російської діаспори, що проживають у королівстві. Вони протестували проти планів знесення храму Успіння Божої Матері. «Ми тут для того, щоби перешкодити руйнуванню православної церкви», — заявив о. Сава. На думку Парасковії Шереметьєвої, яка вже давно живе в країні, «храм у Касабланці дуже важливий для російської громади міста, він є символом відкритості, толерантності й тому повинен надалі існувати».

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply